Home / Aktualności / Relacje z meczów / 1,2,3,4 – MAŁO!

1,2,3,4 – MAŁO!

Czwarte kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Unii Skierniewice w rozgrywkach 4 ligi, gdyby nie zostali ograbieni z punktów przez sędziego pamiętnego spotkania z Andrespolią, ta seria byłaby jeszcze dłuższa. Teraz jednak czeka Unitów prawdziwy sprawdzian, spotkanie z dwoma spadkowiczami z trzeciej ligi, aktualnym liderem i wiceliderem tabeli Wartą Działoszyn i Wartą Sieradz, liczymy na 5 i 6 kolejne zwycięstwo!

W ostatniej kolejce skierniewiczanie grali w Zelowie z tamtejszym Włókniarzem, który po kiepskim początku ostatnio złapał formę i pokonał w Kleszczowie tamtejszą Omegę 1:0. Wszelkie obawy nie miały jednak racji bytu. Od początku spotkania przewagę posiadali goście, którzy już w 5 minucie powinni objąć prowadzenie. Niestety po raz drugi w tym sezonie nie wykorzystaliśmy jedenastki, tym razem w poprzeczkę, podobnie jak w Pajęcznie Konrad Kowalczyk, uderzył Krystian Szambelan. To jednak nie zachwiało Unitami, którzy cały czas parli do zwycięstwa. Wreszcie w 19 minucie Maciej Wyszogrodzki wyszedł w sytuacji sam na sam i strzałem na raty pokonał bramkarza Zelowa. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i już 53 minucie było 2:0, tym razem z lewej strony w pole karne dośrodkował Szymon Kiwała, a Patryk Bojańczyk z bliską wpakował głową piłkę do siatki.

Mieliśmy jak zwykle kolejne okazje do zdobycia gola, niestety zabrakło skuteczności. W samej końcówce gospodarze dalekimi podaniami starali się wejść w nasze pole karne, po jednym z takich podań, zawodnik z Zelowa strzelał głową z 5 metrów, jednak Wojtek Jaroszko znakomicie wybił piłkę, a sędzia po chwili zakończył mecz.

Teraz przed Unitami pojedynek z liderem Wartą Działoszyn, która ma aktualnie pięć punktów przewagi nad naszym zespołem, poczatek w niedzielę o godz. 14.00.

Włókniarz Zelów – UNIA Skierniewice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – 19′ Maciej Wyszogrodzki, 0:2 – 53′ Patryk Bojańczyk

UNIA: Jaroszko – Kozieł, Ł. Kowalczyk, Foks, M. Markowski (75′ Kolus) – Pomianowski, Kowalczyk (68′ Stangreciak), Kiwała – Szambelan (61′ Ł. Markowski), Bojańczyk (60′ Borowiec), Wyszogrodzki

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …