Home / Aktualności / Hutnik Warszawa pierwszym przeciwnikiem w tym roku

Hutnik Warszawa pierwszym przeciwnikiem w tym roku

Hutnik Warszawa będzie pierwszym przeciwnikiem Unii Skierniewice w okresie przygotowawczym. Spotkanie odbędzie się w sobotę (28.01) w Warszawie na boisku przy ul. Obrońców Tobruku o godz. 12.

W spotkaniu w barwach Unii zagrają po raz pierwszy nowi zawodnicy Kamil Łojszczyk, Kamil Sabiłło oraz Mateusz Nierobisz, który będzie wypożyczony ze Znicza Pruszków na rundę wiosenną.

Na zdjęciu Mateusz Nierobisz podczas swojego debiutu w II lidze

Łojszczyk to wychowanek Unii, który wreszcie wraca do klubu po kilku latach spędzonych w Mszczonowiance Mszczonów. Kamil Sabiłło to napastnik, który ostatnio występował w Widzewie Łódź. Wcześniej grał między innymi w II ligowym Rakowie Częstochowa gdzie w 9 meczach strzelił 1 gola, oraz w III ligowych rezerwach Zagłębia Lubin, w barwach, którego strzelił 11 bramek w 27 meczach. Był w szerokiej kadrze ekstraklasowego Zagłębia Lubin, jednak niedane mu było zadebiutować.

Kolejnym Skierniewiczaninem, który wraca do naszego miasta jest wychowanek Widoku Skierniewice Mateusz Nierobisz. Ten młody zdolny zawodnik ofensywny ostatnie lata spędził w Akademii Znicza Pruszków. Zadebiutował nawet w II lidze u trenera Dariusza Banasika. Sukcesem Klubu jest, że to kolejny zdolny zawodnik, który zdecydował się wrócić do Skierniewic.

Niestety wprost proporcjonalnie do wzmocnień ofensywy idą osłabienia formacji defensywnej. Z powodów kontuzji treningów nie wznowili Dariusz Lipiński i Jarosław Foks, natomiast Mariusz Markowski wybrał karierę żołnierza zawodowego.

Czynione są poszukiwania środkowego obrońcy, jednak nie wiadomo jak się skończą, bowiem brakuje środków finansowych. Czynione są więc poszukiwania kolejnych prywatnych sponsorów, którzy mogliby wziąć na swoje barki utrzymanie potrzebnego zawodnika do formacji defensywnej.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …