Home / Aktualności / Gładkie 3:0 w Łowiczu

Gładkie 3:0 w Łowiczu

Pewnym zwycięstwem 3:0 zakończył się kolejny sparing skierniewickiej Unii, która w mroźne popołudnie pokonała w derbowym pojedynku Pelikana na jego terenie. Spotkanie pierwotnie miało być rozegrane w Skierniewicach, jednak ze względu na lód na boisku zostało przeniesione na boisko w Łowiczu. Nie przeszkodziło to jednak naszym piłkarzom w efektownym zwycięstwie.

Unia przystąpiła do spotkania bez kilku zawodników, kontuzje leczą bowiem Maciej Wyszogrodzki i Łukasz Stangreciak, natomiast Szymona Kiwałę dopadła grypa, ponadto z powodów szkolnych na mecz nie mogli wyjechać Mateusz Nowak i Mateusz Piątkowski. Mimo tego skierniewiczanie nie mieli problemu z kontrolą tego spotkania przez cały mecz. Mimo mrozu i trudnych warunków Unici świetnie sobie radzili z pressingiem Pelikana i tworzyli groźne akcje pod bramką Pelikana. Zwycięskie bramki zdobyli w tym meczu dwaj Kamile: Sabiłło, dla którego było to debiutanckie trafienie w naszym Klubie i Łojszczyk, który trafił dwukrotnie z rzutów karnych. Niestety po tym meczu powiększyło się grono kontuzjowanych, bowiem Damian Kozieł naciągnął mięsień przywodziciela. Miejmy nadzieję, że szybko wróci do treningów.

Pelikan Łowicz – UNIA Skierniewice 0:3 (0:1) Bramki: Kamil Łojszczyk 2 (z karnych), Sabiłło

UNIA: Jaroszko – Łojszczyk, Bojańczyk, R. Kowalczyk, Kozieł (46′ Nierobisz) – Szambelan, K. Kowalczyk, Pomianowski, Kolus – Markowski, Sabiłło

Kolejne spotkanie zaplanowane jest już w sobotę ze Zjednoczonymi Stryków o godz. 13.00, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że mecz będzie odwołany, jeśli boisko nadal nie będzie się nadawało do gry.

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …