Home / Aktualności / Bolesna porażka

Bolesna porażka

Po zaciętym spotkaniu, kończąc go w dziesiątkę, piłkarze Unii przegrali ze Zjednoczonymi Bełchatów 1:2. Mecz był pełen kontrowersji sędziowskich, które niestety miały spory wpływ na wynik.

Zespół gości, który w tym sezonie miał walczyć o awans do III ligi, pokazał w początkowych minutach, że jest naprawdę silny. Gospodarze nie potrafili sobie poradzić z agresywną grą Zjednoczonych, starali się jednak odpowiadać wysokim pressingiem, który już w 7 minucie mógł przynieść powodzenie. Kamil Sabiłło zmusił do błędu stopera, który zagrał piłkę w kierunku Łukasza Markowskiego, ten chciał wbiec z nią w pole karne, niestety po interwencji stopera upadł. Sędzia podjął wtedy pierwszą kontrowersyjną decyzję i zamiast spodziewanej czerwonej kartki dla gości pokazał żółty kartonik Łukaszowi Markowskiemu… Niewiele później, faul na 25 metrze popełnił Rafał Kowalczyk. Do piłki podszedł kapitan gości i fantastycznym strzałem w sam górny róg bramki dał prowadzenie gościom. To był moment, który obudził Unitów, którzy zaczęli zdecydowanie przeważać, na efekty nie trzeba było czekać, kilka minut później Kowalczyk doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym. Do końca pierwszej połowy skierniewiczanie nacierali zawzięcie, jednak mimo kilku niezłych okazji nie potrafili zdobyć bramki.

W drugiej połowie mecz wyglądał podobnie, nadal duża przewaga gospodarzy i próby kontrataków gości. Niestety w 56 minucie fatalny błąd popełnili Damian Kozieł i Rafał Kowalczyk, którzy nie potrafili wybić piłki, przejął ją napastnik Zjednoczonych i w sytuacji sam na sam nie dał szans Jaroszce. Skierniewiczanie rzucili się do ataków spychając do głębokiej obrony Zjednoczonych, niestety brakowało precyzji. Napór gospodarzy był ogromny, nawet wtedy gry grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mateusza Nierobisz, niestety przy pomocy kilku kontrowersyjnych decyzji sędziego gościom udało się obronić rezultat meczu.