Home / Grupy młodzieżowe / Drugie zwycięstwo juniorów!

Drugie zwycięstwo juniorów!

W swoim drugim spotkaniu w tej rundzie zespół juniora młodszego Unii Skierniewice podejmował u siebie Vagat Domaniewice. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem doszło do dosyć niecodziennej sytuacji, ponieważ … sędziowie nie chcieli wyjść na boisko sztuczne w celu poprowadzenia zawodów. Stwierdzili, że w rozpisce na to spotkanie mają zapisane jako miejsce rozegrania meczu boisko trawiaste, które znajduję się tuż obok.

Nie wiadomo skąd taka rzecz znalazła się w ogóle w protokole meczowym skoro od początku sezonu zespoły juniorskie Unii grają tylko i wyłącznie mecze u siebie na boisku sztucznym, natomiast sędziowie dalej szli w zaparte, mówiąc, że wyjdą tylko na boisko trawiaste, które notabene było już szykowane na mecz IV ligi, który Unia rozgrywała po spotkaniu juniorów. Poskutkowała dopiero interwencja skierniewickiego obserwatora, który jasno i wyraźnie wyjaśnił młodym sędziom przepisy. Szkoda, że młodzi arbitrzy zamiast skupić się na nauce sędziowania, które naprawdę jest bardzo trudnym i wymagającym zajęciem, zajmują się całą otoczką i tym, czym nie potrzeba, zachowując się przy tym butnie i arogancko. A późniejszy przebieg meczu pokazał, że mają przed sobą jeszcze ogromnie wiele pracy. Niesłusznie nieuznany gol dla zespołu gości, kilka naprawdę dziwnych decyzji, sędziowie liniowi unoszący chorągiewki sygnalizując aut, po czym opuszczenie ich i stwierdzenie, że gramy dalej. Niemniej rozpoczęliśmy spotkanie i już w 11 minucie Unia objęła prowadzenie po uderzeniu Mateusza Piątkowskiego. Po zdobytej bramce nasz zespół kompletnie przestał grać w piłkę, zupełnie oddając inicjatywę drużynie gości. Po fatalnej pierwszej połowie zespół wrócił na właściwe tory raz po raz stwarzając sytuację bramkowe. Najpierw prowadzenie podwyższył Jakub Sulma, a trzeciego gola zdobył Michał Skonieczny. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, natomiast bardzo dobrze spisywał się bramkarz drużyny Vagatu. Kolejny mecz za nami, kolejne trzy punkty, jednak tym razem zdecydowanie słodko-gorzkie. Martwi bardzo słaba postawa w pierwszej połowie, natomiast cieszy gra w drugiej.

Teraz czeka nas dłuższa przerwa w rozgrywkach, bowiem do gry wracamy 29 kwietnia wyjazdem do Złakowa Borowego na mecz z tamtejszym Startem. Unia Skierniewice- Vagat Domaniewice 3;

Unia Skierniewice- Vagat Domaniewice 3:0 (1:0)

Bramki: 11′ Piątkowski, 54′ Sulma, 58′ Skonieczny

Unia: Wach, Madej, Czerwiński, Sulma, Krupa, Rokicki, Zaczkowski (41′ Winiarski), Kaczorowski (65′ Lewandowski), Skonieczny, Piątkowski, Krawczyk (55’Galas)

sprawdź również

Unia Cup rocznika 2015 przeszedł do historii

W minioną niedzielę (28.01) obył się kolejny turniej z cyklu Unia Cup. Tym razem na …