Home / Grupy młodzieżowe / Wysoka wygrana juniorów!

Wysoka wygrana juniorów!

W 3 spotkaniu tej rundy zespół juniora młodszego Unii Skierniewice mierzył się na wyjeździe ze Startem Złaków Borowy, dotychczasowym wiceliderem tabeli. Drużyna przystępowała do meczu w praktycznie najsilniejszym składzie i od początku spotkania ruszyła do zdecydowanych ataków. Gry nie ułatwiał fatalny stan murawy oraz bardzo mocny i porywisty wiatr, pod który graliśmy w pierwszej połowie.

Mimo to udało się dwukrotnie przełamać szczelną obronę gospodarzy i po bramce Bartka Krupy oraz wspaniałym uderzeniu Tomasza Czerwińskiego z ponad 35 metrów, schodziliśmy na przerwę z prowadzeniem 2:0. Wynik mógł i powinien być wyższy, jednak w kilku dogodnych sytuacjach nasi zawodnicy niemiłosiernie pudłowali, a ponadto Mateusz Piątkowski zmarnował rzut karny.

Druga połowa to już zdecydowana dominacja naszego zespołu, bardzo dobra gra oraz kolejne bramki. Duże ożywienie w grę zespołu wniósł wchodzący z ławki Bartek Rokicki oraz przebudził się Mateusz Piątkowski, który zdobył w drugiej części meczu 3 bramki, Jego dorobek mógł być zdecydowanie większy jednak aż trzykrotnie obijał on obramowanie bramki. Generalnie szczęście w tym meczu nam nie sprzyjało, ponieważ siedmiokrotnie obijaliśmy słupki lub poprzeczkę drużyny przeciwnika, co jest wynikiem niebywałym.

Bramkarza rywali zdołali jeszcze pokonać Mikołaj Madej, Borys Krawczyk i w samej końcówce Arek Dziedzic, który ostatecznie ustalił wynik meczu na 8:0 dla Unii. Dzisiejsze spotkanie było pierwszym z trzech, które nasz zespół rozegra na przestrzeni 7 dni. Następne dwa rozegramy już na swoim boisku 3 oraz 6 maja, kolejno ze SLUKS-em Lubania i Olimpią Jeżów. Wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć zmagania naszych juniorów, stanowiących coraz większe zaplecze zespołu seniorów serdecznie na te dwa spotkania zapraszamy.

Start Złaków Borowy – Unia Skierniewice 0:8 (0:2) bramki 30′ Krupa, 37′ Czerwiński, 42′, 60′, 68′ Piątkowski, 46′ Krawczyk, 64′ Madej, 77′ Dziedzic

Unia Skierniewice: Wach (Kruszona 50′), Madej, Czerwiński, Sulma (Krawiec 55′), Krupa (Dziedzic 55′), Zaczkowski, Kaczorowski (50′ Lewandowski), Galas (41′ Rokicki), Winiarski, Piątkowski, Krawczyk

Unia 2012 trzecia w Województwie Łódzkim!

Kapitalne wieści napływają z Akademii Unii Skierniewice. Zespół 2012 prowadzony przez trenera Karola Skrzydło wywalczył …