Home / Grupy młodzieżowe / Wysoka wygrana juniorów!

Wysoka wygrana juniorów!

W 3 spotkaniu tej rundy zespół juniora młodszego Unii Skierniewice mierzył się na wyjeździe ze Startem Złaków Borowy, dotychczasowym wiceliderem tabeli. Drużyna przystępowała do meczu w praktycznie najsilniejszym składzie i od początku spotkania ruszyła do zdecydowanych ataków. Gry nie ułatwiał fatalny stan murawy oraz bardzo mocny i porywisty wiatr, pod który graliśmy w pierwszej połowie.

Mimo to udało się dwukrotnie przełamać szczelną obronę gospodarzy i po bramce Bartka Krupy oraz wspaniałym uderzeniu Tomasza Czerwińskiego z ponad 35 metrów, schodziliśmy na przerwę z prowadzeniem 2:0. Wynik mógł i powinien być wyższy, jednak w kilku dogodnych sytuacjach nasi zawodnicy niemiłosiernie pudłowali, a ponadto Mateusz Piątkowski zmarnował rzut karny.

Druga połowa to już zdecydowana dominacja naszego zespołu, bardzo dobra gra oraz kolejne bramki. Duże ożywienie w grę zespołu wniósł wchodzący z ławki Bartek Rokicki oraz przebudził się Mateusz Piątkowski, który zdobył w drugiej części meczu 3 bramki, Jego dorobek mógł być zdecydowanie większy jednak aż trzykrotnie obijał on obramowanie bramki. Generalnie szczęście w tym meczu nam nie sprzyjało, ponieważ siedmiokrotnie obijaliśmy słupki lub poprzeczkę drużyny przeciwnika, co jest wynikiem niebywałym.

Bramkarza rywali zdołali jeszcze pokonać Mikołaj Madej, Borys Krawczyk i w samej końcówce Arek Dziedzic, który ostatecznie ustalił wynik meczu na 8:0 dla Unii. Dzisiejsze spotkanie było pierwszym z trzech, które nasz zespół rozegra na przestrzeni 7 dni. Następne dwa rozegramy już na swoim boisku 3 oraz 6 maja, kolejno ze SLUKS-em Lubania i Olimpią Jeżów. Wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć zmagania naszych juniorów, stanowiących coraz większe zaplecze zespołu seniorów serdecznie na te dwa spotkania zapraszamy.

Start Złaków Borowy – Unia Skierniewice 0:8 (0:2) bramki 30′ Krupa, 37′ Czerwiński, 42′, 60′, 68′ Piątkowski, 46′ Krawczyk, 64′ Madej, 77′ Dziedzic

Unia Skierniewice: Wach (Kruszona 50′), Madej, Czerwiński, Sulma (Krawiec 55′), Krupa (Dziedzic 55′), Zaczkowski, Kaczorowski (50′ Lewandowski), Galas (41′ Rokicki), Winiarski, Piątkowski, Krawczyk

sprawdź również

Unia Skierniewice wygrywa UNIA CUP Rocznika 2012!

Kapitalny występ zanotowali młodzi piłkarze Unii z rocznika 2012 podczas turnieju Unia Cup. Podopieczni trenera …