Home / Aktualności / Zarząd Unii Skierniewice potwierdza duże zmiany w klubie

Zarząd Unii Skierniewice potwierdza duże zmiany w klubie

Szanowni Kibice,

Zarząd Klubu poinformował, iż w dniu wczorajszym trener Kamil Socha podpisał roczny kontrakt trenerski z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec! Trener Socha będzie pierwszym asystentem Dariusza Banasiaka. Zagłębie Sosnowiec w zakończonym właśnie sezonie 2016/2017 zajęło 3 miejsce w I lidze, z jednym punktem mniej od Górnika Zabrze, który wraz z liderem Sandecją Nowy Sącz uzyskał awans do Ekstraklasy. W kolejnym sezonie trener Kamil Socha wraz ze sztabem szkoleniowym będzie walczył o awans do Ekstraklasy.

O zmiany w klubie zapytaliśmy Sebastiana Pazurka, jednego z prezesów Unii:

Jako zarząd, a przede wszystkim, jako przyjaciele trenera, bardzo się cieszymy, ze umiejętności i praca Kamila zostały dostrzeżone i docenione w profesjonalnym świecie piłkarskim! Nie była to pierwsza oferta od klubu z wyższej klasy rozgrywkowej. Za każdym razem Kamil odmawiał pragnąc tworzyć wraz z nami nową Unię. Oczywiste jest że takiej szansy jak praca z I ligowym klubem trener nie mógł odrzucić. Kamil uczciwie informował nas o propozycji, która pojawiła się już kilka tygodni temu.

Na piątkowym treningu przed ostatnim meczem, wygranym 7:0 z Zawiszą Rzgów, trener wraz z nami poinformował zawodników o swoim awansie sportowym. Poinformowaliśmy również zawodników, że od pewnego czasu zarząd prowadzi rozmowy z kandydatami na nowego trenera Unii. Na dzień dzisiejszy jest to 3. bardzo poważnych kandydatów. Do 15 czerwca będzie jasne, który z nich poprowadzi Unię do awansu do III ligi.

Awans do III ligi to cel jaki stawiamy sobie, zawodnikom i trenerowi w nadchodzącym sezonie. Zmiana trenera to zawsze bardzo ważny impuls dla zawodników i całego klubu. Mamy wyjątkowo wartościową drużynę. To grupa ludzi, którzy zrobią wszystko by osiągnąć awans do III ligi w kolejnym sezonie, dlatego że sami bardzo tego chcą. Jestem przekonany, że takim samym człowiekiem będzie nasz nowy trener. Profesjonalizm, wielkie pragnienie realizacji celów jest tym czym pragniemy się wyróżniać.

Trener Socha zapowiedział, że nadal będzie wraz z nami brał udział w budowie Unii, co będzie dla nas wielką wartością, gdyż wiemy jak wiele jeszcze mamy do zrobienia. W imieniu Zarządu pracowników klubu, jak i kibiców życzymy trenerowi realizacji swoich wszelkich celów zawodowych i awansu do Ekstraklasy. Dzięki Kamil za wszystko!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …