Home / Aktualności / Finał Pucharu Polski w Aleksandrowie Łódzkim

Finał Pucharu Polski w Aleksandrowie Łódzkim

W środę w Aleksandrowie Łódzkim Unia rozegra finałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. To największy sukces Unii Skierniewice po reaktywacji klubu. Naszym rywalem będzie świeżo upieczony beniaminek III ligi Warta Sieradz. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 na stadionie Sokoła Aleksandrów.

Nasi piłkarze wyjdą na środowe spotkanie zmotywowani potrójnie. Po pierwsze będą chcieli zrehabilitować się za porażkę ligową z Wartą (1:4 na wiosnę). Po drugie godnie pożegnać trenera Kamila Sochą, dla którego środowe spotkanie będzie ostatnim meczem, w którym poprowadzi biało-niebiesko-żółtych jako trener. I po trzecie – prestiż i możliwość grania w 1/32 Pucharu Polski w przyszłym sezonie.

Dodatkowo dla zwycięzcy potyczki PZPN przygotował nagrodę pieniężną w wysokości 30.000 PLN.

Faworytem pojedynku będzie niewątpliwie Warta, która zapewniła sobie już dawno awans do III ligi i w związku z tym mogła oszczędzać swoich zawodników na finał. Unici walczący o jak najwyższą lokatę w lidze nie mieli takiej możliwości, na dodatek doznali poważnych osłabień. W ostatnich meczach stracili trzech kluczowych zawodników. Z powodu kontuzji w finale nie wystąpią Patryk Pomianowski, najlepszy strzelec Kamil Sabiłło i Kamil Łojszczyk. Na uraz narzeka też Tomasz Kolus, Unici przystąpią więc do spotkania w mocno okrojonym składzie, jednak jak zapewniają nie zabraknie im motywacji. Udowodnili to w ostatnim meczu z Omegą Kleszczów (trzecim zespołem w lidze), którą pokonali 3:0, grając bez wymienionych wcześniej zawodników.

Zapraszamy kibiców pragnących wesprzeć naszych zawodników na mecz do Aleksandrowa. Doping z pewnością sie przyda.

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …