Home / Aktualności / Nowy sezon, nowe nadzieje

Nowy sezon, nowe nadzieje

Piłkarze Unii rozpoczynają dziś przygotowania do nowego sezonu w IV lidze. Skierniewiczanie już pod wodzą nowego trenera Rafała Smalca, który zastąpił odchodzącego do Zagłębia Sosnowiec Kamila Sochę , spotkają się o godzinie 18 na boisku przy ul. Pomologicznej. Czwarty zespół minionego sezonu celuje w awans do III ligi i temu podporządkowuje treningi oraz wzmocnienia drużyny.

Poprzedni sezon skierniewiczanie mogą uznać za dobry. Beniaminek rozgrywek pokazał się z dobrej strony grając widowiskowo i zdobywając na koniec czwarte miejsce. Finał wojewódzkiego Pucharu Polski też ma swoją wymowę. Pierwszy sezon w czwartej lidze miał być przygotowaniem do walki o awans w drugim sezonie i tak się stało, mecze z czołówką pokazały gdzie tkwią rezerwy i gdzie potrzebne są wzmocnienia. Gdy piłkarze byli na wakacjach działacze pracowali nad wzmocnieniami, które już dziś w części będzie można zobaczyć na pierwszych zajęciach.

Wiadomo, że do zespołu dołączy co najmniej trzech nowych zawodników, wśród nich dwóch obrońców i środkowy pomocnik. To jednak nie koniec wzmocnień działacze klubu szukają również zawodników młodzieżowych, część z nich powinno pojawić się w najbliższych dniach.

Ważne jest to, że działaczom udało się zatrzymać w zespole kluczowe postacie ostatniego sezonu. Konrad Kowalczyk, Kamil Sabiłło i Tomasz Kolus mieli propozycje z innych klubów, postanowili jednak pozostać w drużynie i powalczyć o cel numer jeden, promocję do III ligi.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …