Home / Aktualności / Unia nokautuje Borutę w Zgierzu! 0:7

Unia nokautuje Borutę w Zgierzu! 0:7

To był prawdziwy nokaut. Piłkarze Unii Skierniewice potwierdzili wysoką formę i rozbili w Zgierzu tamtejszą Borutę 0:7 i umocnili się na prowadzeniu IV Ligi.

Do godz. 16:00 tymczasowymi liderami był zespół Neru Peddębice, który w spotkaniu otwierającym dziewiątą serię gier, pokonał na własnym stadionie Omegę Kleszczów 5:0. Odpowiedź Unii była natychmiastowa i zdecydowana, ale po kolei. Od pierwszych minut w Zgierzu podopieczni trenera Rafała Smalca w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe. Jedyną przeszkodą było boisko, które po intensywnych opadach deszczu było grząskie i pozostawiało wiele do życzenia. Mimo fatalnych warunków unici szybko ustawili sobie to spotkanie, po dziesięciu minutach prowadząc już 0:1 za sprawą Patryka Pomianowskiego. Dziesięć minut później było już 0:2, a do bramki trafił Kamil Sabiłło. Kolejne bramki przy tak grającej ekipie Unii były tylko kwestią czasu. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyli Kamil Łojszczyk i Konrad Kowalczyk, ten ostatni, popisując się fantastycznym lobem z ponad dwudziestu metrów. Bramka – stadiony świata!

W drugiej połowie wynik ani przez chwilę nie był zagrożony, a unici przeprowadzali kolejne ataki na bramkę Boruty. W 60 minucie, trener Smalec dokonał pierwszej zmiany, wpuszczając Szymona Kiwałę za Tomka Kolusa. Chwilę później „Kiwus” trafił do siatki i mieliśmy już 0:5. Dwie minuty później po raz kolejny przypomniał o sobie nasz super snajper – Kamil Sabiłło, strzelając swoją dwunasta bramkę w sezonie. Ostatnim akcentem spotkania było trafienie Patryka Bojańczyka, ustalając wynik meczu na 0:7!

Po ostatnim gwizdku tradycyjnie kilka słów powiedział trener Rafał Smalec. – Bardzo się cieszę, że mimo fatalnego stanu murawy drużyna konsekwentnie grała piłką. Całkowicie zdominowaliśmy gospodarzy. Brawa dla chłopaków, bo ciężko zapracowali na ten wynik.

Tym samym skierniewiczanie wrócili na fotel lidera, poprawiając swój bilans bramkowy 33:5. Na drugim miejscu z taką samą liczbą oczek wciąż jest ekipa Neru Poddębice. Obie ekipy powalczą o samodzielne liderowanie w IV lidze, już w za tydzień w sobotę, 3o września na stadionie przy ul. Pomologicznej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców! Nie może Was zabraknąć!

Boruta Zgierz – Unia Skierniewice 0:7
(11′) Pomianowski, (25′, 64′) Sabiłło, (33′) Łojszczyk, (40′) Kowalczyk, (62′) Kiwała, (85′) Bojańczyk

SKŁAD: Jaroszko – Kozieł, Czaplarski, Wojciechowski, Łojszczyk – Wyszogrodzki (70′ Amroziński), Pomianowski (70′ Nierobisz), Kowalczyk (77′ Bartosik), Kolus (60′ Kiwała) – Jakóbiak(77′ Felisiak), Sabiłło!

#WszyscyNaUnie #PoAwans #ToByłNokaut

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …