Home / Aktualności / Rocznik 2008 remisuje z Mazovią 4:4 w meczu na szczycie

Rocznik 2008 remisuje z Mazovią 4:4 w meczu na szczycie

Młodzi piłkarze prowadzeni przez trenera Jacka Krulika zremisowali z Mazovią Rawa Mazowiecka 4:4 w meczu na szczycie ligi E2 rocznika 2008. Tym samym po czterech rozegranych kolejkach, skierniewiczanie są wiceliderami, ustępując rówieśnikom z Rawy jedynie gorszym bilansem bramkowym.

23 września na orliku nr 3 naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze drużyny z rocznika 2008 ligi E2: Unia, która w czterech spotkaniach strzeliła 32 bramki oraz Mazovia, mająca na swoim koncie 52 trafienia. Mecz od początku wzbudzał ogromne emocje zarówno zawodników, jak i kibiców obydwu ekip, którzy licznie przybyli na boisko przy ul. Kilińskiego. Stawką była bowiem pozycja lidera tabeli.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli piłkarze Unii, którzy po dwóch szybkich trafieniach Marcela Winciorka wyszli na prowadzenie 2:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej części. W drugiej do głosu doszła ekipa przyjezdnych. Rawianie zaskoczyli naszą defensywę, zdobywając bramkę kontaktową (2:1). Trzecia odsłona to dominacja unitów i kolejny popis strzelecki „Marcelinho”, który podwyższył prowadzenie na 3:1. Przed ostatnią przerwą ponownie zrobiło się nerwowo, a błąd naszej obrony wykorzystał napastnik Mazovii (3:2). Ostatnia odsłona zaczęła się znakomicie za sprawą Miłosza Stępniaka, który strzelił czwartego gola dla Unii na 4:2. Kiedy wydawało się że zapiszemy na swoim koncie kolejne zwycięstwo, na cztery minuty przed końcem Mazovia zdobyła bramkę kontaktową, a chwile później doprowadziła do remisu.

– Wiedzieliśmy że drużyna Mazovii będzie wymagającym rywalem i tak też było – powiedział po spotkaniu trener Jacek Krulik, który nie szczędził pochwał dla piłkarzy obu ekip. – Fajnie było popatrzeć na grę obydwu zespołów. Nie brakowało walki, ambicji, ładnej gry, pięknych bramek i parad bramkarzy. Szkoleniowiec rocznika 2008 nie krył również rozczarowania – Szkoda że mimo prowadzenia przez cały mecz nie potrafiliśmy dociągnąć wyniku do końcowego gwizdka. Rozluźnienie w końcówce meczu kosztowało nas utratę zwycięstwa, które wymknęło się w ostatnich sekundach. Myślę, że wpłynie to mobilizująco na chłopaków, co w przyszłości tylko zaprocentuje. Cieszy mnie złość po meczu chłopców. Widać że zależy im na osiąganiu jak najlepszych wyników, natomiast na to przyjdzie odpowiedni czas – zakończył.

UMKS Unia Skierniewice – Mazovia Rawa Mazowiecka 4:4
Bramki dla Unii: 3x Marcel Winciorek, 1x Miłosz Stępniak
czas gry 4 x 15 minut

Skład: Bartek Korbeń, Miłosz Wójcik, Tobiasz Wójcik, Oktawian Kowalski, Adam Aniołkowski, Karol Lewandowski, Maciej Winciorek, Alex Garbicz, Marcel Winciorek, Piotr Kuś, Maks Rosa Hubert Wójciński, Miłosz Stępniak/ Trener: Jacek Krulik

Kolejny mecz zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę, 30 września na stadionie w Nieborowie z tamtejszym Orłem. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00!


Trzymamy kciuki!

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …