Home / Aktualności / Rocznik 2008 Unii nie zwalnia tempa i demoluje Orła w Nieborowie 0:11!

Rocznik 2008 Unii nie zwalnia tempa i demoluje Orła w Nieborowie 0:11!

Za nami kolejny piłkarski popis podopiecznych trenera Jacka Krulika. W piątej serii gier ligi E2 młodzi piłkarze Unii dali prawdziwą lekcję futbolu rówieśnikom z drużyny Orła Nieborów, wygrywając 0:11. Sześć bramek zdobył niezawodny „Marcelinho”. 

W piątej kolejce spotkań drużyna E2 Unii Skierniewice gościła na boisku w Nieborowie u tamtejszego Orła. Zgodnie z przewidywaniami drużyna rocznika 2008 była faworytem spotkania i było widać to na boisku od początku do końca meczu. Dominacja Unii nie podlegała dyskusji. Pierwsza odsłona przyniosła dwie bramki po strzałach Garbicza i Aniołkowskiego. Swoje kolejne trafienia próbował dołożyć Marcel Winciorek. Piłka po jego strzałach zatrzymywała się jednak na poprzeczce lub przelatywała minimalnie obok bramki.

W drugiej odsłonie nasz snajper dołożył jednak trzy trafienia, a zespół prowadził już 0:5. Ostatnia część to kolejny koncert gry Marcela, który podrażniony, niewykorzystanymi sytuacjami w pierwszych minutach spotkania, trzykrotnie „zapakował” piłkę do siatki Orła. Na uwagę zasługuje również „hat trick” Maksa Rosy, któremu we wcześniejszych meczach brakowało szczęścia. Dwie bramki na koniec dołożył nasz obrońca Oktawian Kowalski i mecz zakończył się wynikiem 0:11 dla drużyny Unii.

– Jechaliśmy na mecz po zwycięstwo i swój cel osiągnęliśmy – powiedział po meczu trener Jacek Krulik. – Było widać że chłopcy coraz bardziej rozumieją się na boisku i wiedzą co mają robić.. Oczywiście, przed nami jeszcze wiele pracy. Najważniejsze, dla mnie jako trenera jest to, że chłopaki chcą się uczyć i doskonalić swoje umiejętności. Cieszy mnie to, że elementy gry testowane na treningach, przekładane są na boisko w dniu meczu. Trener ocenił także pracę golkipera młodej Unii – Miłosza Wójcika, który zachował czyste konto mimo kilku groźnych sytuacji gospodarzy oraz kilku debiutantów. – Bardzo dobrą pracę w meczu wykonał nasz bramkarz Miłosz. Niektóre jego obrony były naprawdę na wysokim poziomie, nagradzane brawami przez zgromadzonych kibiców. W meczu dałem szansę gry nowym zawodnikom, którzy poczuli smak pierwszej ligowej wygranej i byli bardzo zadowoleni, że grali w prawdziwym ligowym meczu. Zawsze mówiłem i mówię chłopcom, że przez dobrą pracę na treningu będę dawał grać w meczach o punkty.

5 kolejka liga rocznik 2008
Orzeł Nieborów – UMKS Unia Skierniewice 0:11
Bramki dla Unii: 5x Marcel Winciorek, 1x Alex Garbicz, 1x Adam Aniołkowski, 3x Maks Rosa, 2x Oktawian Kowalski
czas gry 3 x 20 minut

Skład: Bartek Korbeń, Miłosz Wójcik, Tobiasz Wójcik, Oktawian Kowalski, Adam Aniołkowski, Karol Lewandowski, Maciej Winciorek, Alex Garbicz, Marcel Winciorek, Piotr Kuś, Maks Rosa, Hubert Wójciński, Miłosz Stępniak, Adrian Durka, Kajetan Kolus.

Trener: Jacek Krulik

Kolejny mecz zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę, 7 października w Skierniewicach o godzinie 11 na Orliku nr 3. Przeciwnikiem będzie silna drużyna Pelikana Łowicz. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie zapraszamy do kibicowania naszym młodym zawodnikom.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …