Home / Aktualności / To był pogrom! Zawisza Pajęczno – Unia Skierniewice 0:9

To był pogrom! Zawisza Pajęczno – Unia Skierniewice 0:9

Piłkarze Unii Skierniewice rozgromili w Pajęcznie tamtejszą Zawiszę 0:9, notując 10 zwycięstwo w IV lidze i utrzymując pozycję lidera tabeli! Bohaterem unitów był strzelec pięciu bramek Patryk Bojańczyk.

Po sensacyjnej porażce w Okręgowym Pucharze Polski, podopieczni trenera Rafała Smalca udali się do Pajęczna by sięgnąć po kolejne trzy punkty i odbudować zaufanie kibiców. Skierniewiczanie to zadanie wykonali perfekcyjnie, rozbijając Zawiszę aż 0:9.

Od pierwszych minut spotkania, podrażniona pucharową przegraną Unia, chciała jak najszybciej  wyjść na prowadzenie. Cel udało się osiągnąć już w 11 minuce, kiedy to wynik otworzył Patryk Bojańczyk, wykańczając podanie Adriana Budki z rzutu rożnego. Losy meczu rozstrzygnęły się w zasadzie w kolejnych dwudziestu minutach. W tym czasie unici trafiali do bramki gospodarzy trzykrotnie. Najpierw swojego czternastego gola w sezonie ustrzelił Sabiłło, a następnie kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Pomianowski, który podwyższył na 0:3.W 29 minucie, kolejne trafienie dołożył Bojan, który wykończył fantastyczną, zespołową akcję całego zespołu. Jeszcze przed przerwą wynik na 0:5 ustalił Kamil Sabiłło.

Na drugie 45 minut trener desygnował do gry dwóch rezerwowych. Za Pomianowskiego wprowadzając Nierobisza, a za „Koziołka”, Wyszogrodzkiego. Zmiany tylko napędziły skierniewiczan, którzy tego dnia byli zabójczo skuteczni. Zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry było już 0:6, a trzecie trafienie zanotował nasz super strzelec Sabiłło. W 52 minucie kolejną bramkę dla naszych strzelił Bojańczyk. Chwilę później w miejsce Sabiłło wszedł Felisiak, a Łojszczyka zmienił Kolus. W 59 minucie Zawisza przyjęła kolejny cios, a do bramki znów trafił Bojan i było 0:8. Trener Smalec przeprowadzał kolejne roszady w składzie. Na boisku zameldowali się jeszcze Melon, Amroziński i Bartosik, a gra nie ulegała zmianie. Z porzodu cały czas brylował Bojańczyk, który w 74 minucie popisał się kapitalną indywidualną akcją podwyższając na 0:9 dla niebiesko-żółtych.

Tym samym Unia Skierniewice utrzymała prowadzenie w tabeli IV ligi. Kolejne spotkanie, już za tydzień przy ul. Pomologicznej. Naszym rywalem będzie Pilica Przedbórz. Zapraszamy na trybuny!

ZAWISZA PAJĘCZNO – UNIA SKIERNIEWICE 0:9
5x Bojańczyk (11′, 29′,52′,59′, 74′), 3x Sabiłło (20″40′,49′), Pomianowski (22′)

Jaroszko(62′ Melon) – Kozieł(49′ Wyszogrodzki), Czaplarski, Wojciechowski, Łojszczyk(55′ Kolus) – Kiwała, Kowalczyk(62′ Bartosik), Pomianowski(46′ Nierobisz), Budka(62′ Amroziński) – Bojańczyk, Sabiłło(55′ Felisiak)