Home / Aktualności / Derby rocznika 2008 nasze! Unia – Pelikan 10:7

Derby rocznika 2008 nasze! Unia – Pelikan 10:7

Po kapitalnym meczu młodzi unici prowadzeni przez trenera Jacka Krulika pokonali przed własną publicznością Pelikana Łowicz 10:7. Zwycięstwo w derbowym starciu zapewnił po raz kolejny Marcel Winciorek, który w sobotę trafił do siatki ośmiokrotnie.

W szóstej serii spotkań drużyna E2 Unii Skierniewice gościła u siebie ekipę Pelikana Łowicz. Mecz jak to na derbowy pojedynek przystało był fantastycznym widowiskiem zarówno pod względem walki, ciekawych akcji, jak i pięknych bramek z jednej i z drugiej strony. Pierwsze 15 minut zakończyło się remisem 2:2 mimo, że Unici prowadzili już 2:0 (bramka Rosa, Winciorek) to przeciwnikom udało się doprowadzić do remisu po błędach w defensywie naszej drużyny. W drugiej kwarcie oba zespoły walczyły o każdą piłkę, ale za sprawą Marcela Winciorka który dołożył 3 trafienia po pięknych akcjach całego zespołu na następną przerwę schodziliśmy wygrywając 5:4. Trzecia odsłona należała do Unii i była kluczowa w tym meczu. Zespół nie popełnił żadnych błędów w obronie, nie stracił bramki, a swoje kolejne trzy trafienia dołożył Marcel i przed ostatnią kwartą schodziliśmy na przerwę z wynikiem 8:4. Czwarta i ostatnia kwarta meczu należała do gości, którzy szybko złapali kontakt strzelając dwie bramki. Na szczęście Unia odpowiedziała trafieniem Marcela i Maksa i było 10:6. Goście grali do końca i zdołali strzelić jeszcze jednego gola. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Unii 10:7

– Mecz mógł się podobać! – powiedział trener Jacek Krulik. – Nie brakowało ambicji, walki, bramek, przeciwnicy postawili ciężkie warunki i o zwycięstwo trzeba było walczyć do samego końca. W meczu popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów w obronie. W trzeciej odsłonie zagraliśmy kapitalne 15 minut i dzięki temu zdołaliśmy pokonać ciężkiego tego dnia przeciwnika. Musimy grać tak od początku do końca i nad tym będziemy pracować na treningach. Wiem że stać chłopaków na dobrą grę przez całe spotkanie. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, a o punkty było tego dnia bardzo ciężko. Gratuluję obu drużynom bo włożyli w ten mecz dużo serca i wysiłku.

Kolejny mecz zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę, 14 października w Godzianowie , a naszym przeciwnikiem będzie drużyna Pogoni Godzianów. Liczymy na dobry mecz w wykonaniu naszych Unitów.
Skład: Bartek Korbeń, Tobiasz Wójcik, Oktawian Kowalski, Adam Aniołkowski, Karol Lewandowski, Maciej Winciorek, Alex Garbicz, Marcel Winciorek, Piotr Kuś, Maks Rosa, Hubert Wójciński, Miłosz Stępniak, Kajetan Kolus. / Trener: Jacek Krulik

6 kolejka liga rocznik 2008
UMKS Unia Skierniewice – Pelikan Łowicz 10:7
Bramki dla Unii: 8x Marcel Winciorek, 2x Maks Rosa

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …