Home / Aktualności / „La Manita” przy Pomologicznej! Unia – Ceramika 5:0

„La Manita” przy Pomologicznej! Unia – Ceramika 5:0

Unia wygrywa, Sabiłło znów strzela. Drużyna prowadzona przez trenera Rafała Smalca jak burza w rozgrywkach IV ligi. W minioną sobotę, skierniewiczanie nie dali szans Ceramice Opoczno, strzelając aż pięć bramek i utrzymując prowadzenie tabeli. Co ważne ich przewaga urosła już do 7 oczek nad Nerem i 9 nad Wartą! Oleeee!

Fantastyczne widowisko oglądali kibice zgromadzeni przy ul. Pomologicznej. Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu kibicowi Unii Skierniewice – Grzegorzowi Bieganowskiemu. Od pierwszych minut było widać kto w tym spotkaniu był lepszy. Unici dominowali w niemal każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, a bramka była tylko kwestią czasu. Goście bronili się dzielnie tylko do 13 minuty. Wtedy wynik otworzył najlepszy strzelec Unii – Kamil Sabiłło, który bezbłędnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Po dwudziestu minutach było już 2:0, a w rolach głównych ponownie Sabiłło, który był faulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Kamil Łojszczyk. Przed przerwą rozpędzeni unici dobili Ceramikę jeszcze jedną bramką i było praktycznie po zawodach. Jej autorem tym razem Tomasz Kolus.

Druga połowa niewiele się różniła od pierwszej. Unia dominowała i przeprowadzała coraz groźniejsze akcje w ofensywie. W 55 minucie, zgromadzeni kibice mogli podziwiać przepiękną akcję, którą ponownie wykończył Kamil Sabiłło, wykorzystując precyzyjne podanie Adriana Budki. Warto dodać, że dla Kamila było to już 19 trafienie w sezonie! W dalszej części meczu, trener desygnował do gry graczy rezerwowych. Na boisko wszedł m.in. Szymon Kiwała, który w 80 minucie gry ustalił wynik spotkania na 5:0! Zdaniem wielu sobotnia wygrana była najlepszym spotkaniem Unii w tym sezonie. Postanowiliśmy zapytać o to trenera Rafała Smalca. – Czy najlepszy to nie wiem, ale na pewno jeden z lepszych. Zagraliśmy bardzo dobrze. Dominowaliśmy pod każdym względem. Od początku meczu narzuciliśmy przeciwnikowi swój styl gry i co bardzo mnie cieszy utrzymaliśmy ten poziom przez cały mecz. Wielkie brawa należą się chłopakom za ten mecz bo miło patrzyło się na ich grę.

Tym samym piłkarze skierniewickiej Unii zanotowali dwunaste zwycięstwo w tym sezonie i wciąż mogą poszczycić się mianem jedynej, niepokonanej drużyny w tym sezonie. Po czternastu kolejkach zdecydowanie prowadzą w tabeli IV ligi z 7 punktami przewagi nad drugim Nerem ( który, przegrał nieoczekiwanie na wyjeździe ze Stalą Niewiadów 1:3) i 9 nad Wartą Działoszyn. Szansa na kolejne punkty już w najbliższą sobotę. 4 listopada nasza drużyna uda się do Kleszczowa, na starcie z Omegą. Trzymamy kciuki!

UNIA SKIERNIEWICE – CERAMIKA OPOCZNO 5:0!
2x Sabiłło (13′,55′), (23′) Łojszczyk, (31″) Kolus (80′) Kiwała

Skład: Jaroszko – Wyszogrodzki, Czaplarski, Wojciechowski, Łojszczyk – Kolus, Pomianowski, Kowalczyk, Budka, Bojańczyk, Sabiłło!

Brawo CHŁOPAKI!
#WszyscyNaUnie #PoAwans #UniaDajesz #Dziękujemy!

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …