Home / Aktualności / 2017 – To był dobry rok Unii Skierniewice!

2017 – To był dobry rok Unii Skierniewice!

Ten rok był zdecydowanie „naj” dla zawodników i kibiców Unii Skierniewice. Nasi piłkarze dotarli do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na półmetku sezonu z siedmiopunktową zaliczką przewodzą w tabeli IV ligi i jako jedyni noszą miano niepokonanej drużyny w ligowej tabeli. Strzelają przy tym najwięcej (56) i tracą najmniej (6) i są na najlepszej drodze do upragnionego awansu do III ligi! 

Rok 2017 powoli zbliża się do końca. Pora zatem na krótkie podsumowanie tego co wydarzyło się na stadionie przy ul. Pomologicznej.

Sabiłło, Łojszczyk, Budka – czyli transferowe strzały w 10!

Super snajper z Widzewa Łódź trafił do Skierniewic na początku tego roku. Jak się później okazało jego przejście było strzałem w 10! Kamil od początku sezonu strzela jak na zawołanie. W 17 meczach trafił do siatki już 20 razy i wciąż walczy o koronę króla strzelców. Talent Kamila został zauważony również w Hiszpanii, a konkretnie w Segunda B Division w drużynie Ontinyent CF. Testy wypadły pomyślnie, a zawodnik będzie kontynuował swoja przygodę w Unii. Drugim super strzelcem naszego zespołu jest Patryk „Bojan” Bojańczyk z 13 trafieniami. Znakomicie spisuje się także Kamil Łojszczyk, który również na początku 2017 roku pojawił się przy ul. Pomologicznej. W trwającym sezonie pięciokrotnie pokonał bramkarzy rywali, najczęściej z rzutów karnych. Jest to trzeci wynik w drużynie. Znakomity sezon ma za sobą również Adrian Budka, którego doświadczenie przekłada się na dojrzałą postawę drużyny w kolejnych meczach. Jak ważnym i potrzebnym ogniwem jest dla klubu udowodnił w ostatnim meczu z Kwiatkowicami, strzelając zwycięską bramkę z rzutu wolnego.

Historyczny sukces klubu

21 czerwca na stadionie w Aleksandrowie Łódzki, Unia Skierniewice walczyła o triumf z Wartą Sieradz (mistrzem IV ligi sezonu 2016/17) w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Po niezwykle wyrównanym meczu, ostatecznie podopieczni Kamila Sochy musieli uznać wyższość piłkarzy z Sieradza, przegrywając 0:2. Mimo porażki, Unici wracali do Skierniewic z podniesionymi głowami. Osiągnęli bowiem to, co nie udało się żadnej innej drużynie i zapisali się w historii skierniewickiej piłki. Nikt wcześniej nie dotarł bowiem do finału tych rozgrywek, co niewątpliwie jest największym sukcesem w nowej historii klubu.

Zmiany w szatni i nowa jakość drużyny

2017 rok to również rok zmian. Pod koniec sezonu 2016/2017 z drużyną pożegnał się Kamil. Socha. Szkoleniowiec przeniósł się na zaplecze ekstraklasy do Zagłębia Sosnowiec. Z unią uplasował się na czwartym miejscu w IV lidze i dotarł do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Za swoją ciężką pracę zdobył w pełni zasłużenie statuetkę trenera roku w naszym mieście. Jego ciężka praca procentuje po dziś dzień. Nie wolno jednak w tym wszystkim pominąć nowego szkoleniowca, Rafała Smalca, który nadał nową jakość drużynie. Każdy zawodnik zna swoje miejsce na boisku i realizuje założenia taktyczne. Podczas meczu piłkarze są zdyscyplinowani. W szatni panuje znakomita, rodzinna atmosfera. Wystarczy przyjść na trening – gdzie uśmiechów i żartów nigdy dość. Trenerze! Oby tak dalej!

Rosnąca frekwencja na stadionie

Nie sposób nie zauważyć, że trybuny przy ul. Pomologicznej na nowo tętnią życiem. Najwięcej sympatyków pojawiło się podczas spotkań z Pelikanem Łowicz, czy wiceliderem z Poddębic. Wówczas trybuna południowa zapełniła się niemal do ostatniego miejsca. Rosnąca tendencja była widoczna także podczas pozostałych spotkań. Sporo kibiców przychodzi regularnie co dwa tygodnie, a część z nich jeździ nawet razem z drużyną. – To zasługa naszych piłkarzy i trenera, którzy coraz lepsza grą i postawą na boisku ściągają na Pomologiczną rzeszę fanów. Fanów, którzy ponownie wierzą w drużynę i realnie myślą o awansie do III ligi – powiedział Sebastian Pazurek z zarządu Unii. Nie sposób się z tym nie zgodzić. W końcu dobra gra przełożyła się na pozycję w ligowej tabeli. Tak dobrze nie było już dawno!

Zasłużeni mistrzowie jesieni 

Piłkarze Unii mają za sobą znakomitą rundę jesienną. W 17 rozegranych meczach zanotowali w sumie 15. zwycięstw i tylko dwa remisy, będąc jedyną niepokonaną drużyną w stawce. Strzelili przy tym 56. bramek, najwięcej spośród wszystkich drużyn występujących w IV lidze grupie łódzkiej. Możemy pochwalić się też najlepszą defensywą. W 17 spotkaniach bilans straconych bramek wynosi zaledwie 6. Tym samym rundę wiosenną już w 2018 roku nasi zawodnicy rozpoczną z siedmiopunktową zaliczką nad wiceliderami z Poddębic. Oby tak dalej! Po awans chłopaki!

UNIA Skierniewice – Więcej niż klub

Unia poza wymiarem czysto sportowym zaangażowała się też w pomoc najbardziej potrzebującym. Podczas spotkania z LKS Kwiatkowice zainaugurowano klubową akcję – „Przynieś Misia na Unię”. Zbiórka potrwała do 5 grudnia i okazała się strzałem w dziesiątkę! Siedzibę klubu zalała cała masa pluszaków, gier planszowych ,słodyczy i artykułów szkolnych, które przed Świętami Bożego Narodzenia trafiły do biednych i potrzebujących dzieci. Unici na czele z Konradem Kowalczykiem, Patrykiem Bojańczykiem i Piotrkiem Kocębą odwiedzili m.in. Dom Dziecka w Strobowie, Oddział Dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach, czy Rejonową siedzibę PCK. Piłkarze wyszli także poza granice miasta wysyłając paczkę dla dzieci z Tęczowego Domu Pomocy Społecznej w Ełku! Akcja nie powiodła by się bez Was! Kibiców i darczyńców! Z całego serca dziękujemy za wsparcie! Pomagać z Unią będzie można również na wiosnę! Szczegóły wkrótce!

List do przyszłości

Klub włączył się w miejską akcję – „List Przyszłości” i wysłał swój list do kapsuły czasu, która znajduję się w złotym jabłku pod płytą główną Rynku. W kopercie oprócz autografów piłkarzy znalazły się też zdjęcia obrazujące najważniejsze momenty sezonu. Za czterdzieści lat kapsuła zostanie otwarta ponownie. Kto wie. Być może już za kilka lat, ktoś wspomni naszą drużynę słowami – Ach co to była za drużyna”.

Projekt UNIA FUN KIDS 

Od 2016 roku klub realizuje autorski program – UNIA FUN KIDS – czyli zajęcia ruchowe z elementami piłki nożnej wdrożony do skierniewickich przedszkoli. Dzieci pod okiem piłkarzy z pierwszej drużyny poznają tę dyscyplinę sportu, doskonale się przy tym bawiąc. – Widząc wdzięczność i radość z jaką najmłodsi uczestniczą w zajęciach jesteśmy przekonani, że projekt będzie stale rozwijany w Skierniewicach – słyszymy w klubie. –  Wierzymy również, że praca u podstaw pozwoli zbudować w naszym mieście, w niedługiej przyszłości, profesjonalną szkółkę piłkarską, gdzie będziemy wychowywać zawodników, którzy będą decydować o sile skierniewickiej piłki nożnej na wyższych poziomach rozgrywkowych, do których jako klub bezustannie aspirujemy. Tuż przed świętami, do wszystkich placówek biorących udział w projekcie przybyli trenerzy opiekunowie, którzy wspólnie z partnerem akcji UDS wręczyli młodym uczestnikom dyplomy z podziękowaniem za całoroczny udział w zajęciach i słodki upominek.

Dziękujemy za wsparcie w mijającym roku!
Liczymy na jeszcze większe na wiosnę!
Razem możemy wszystko!
Po awans drużyno! 

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …