Home / Aktualności / Wybieramy najlepszych sportowców i trenerów z Dziennikiem Łódzkim

Wybieramy najlepszych sportowców i trenerów z Dziennikiem Łódzkim

Do 26 stycznia Dziennik Łódzki wybiera najlepszych sportowców minionego roku. Głosujmy na Unitów, którzy rywalizują w trzech kategoriach. 

Unia została nominowana do dwóch nagród indywidualnych i jednej zespołowej.

SPORTOWIEC ROKU – KAMIL SABIŁŁO
SMS pod nr 72355 o treści SL.113

SPORTOWIEC ROKU w kategorii powiat wytypowano KAMILA SABIŁŁO. Zresztą w pełni zasłużenie. Nasz snajper strzelił w obecnych rozgrywkach IV ligi 20 bramek i wciąż walczy o koronę króla strzelców. Transfer Ex piłkarza Widzewa Łódź okazał się strzałem w dziesiątkę. Piłkarz stał się prawdziwym liderem i kołem napędowym skierniewickiej drużyny. W wielu meczach to właśnie dzięki jego trafieniom Unia odniosła zwycięstwa i zachowała miano jedynej niepokonanej ekipy w stawce. Chłopak wykonał ogromną pracę na boisku i poza nim. Teraz nasza kolej. Na Kamila możecie głosować wysyłając SMS o treści SL.113 pod nr 72355. Na ten moment nasz zawodnik jest drugi i walczy o tytuł z Alicją Ulicką z UKS Nawy.

https://www.facebook.com/uniaskierniewice/videos/922306824604362/

 

TRENER ROKU – RAFAŁ SMALEC
SMS pod nr 72355 o treści TC.54

Wśród najlepszych nie zapomniano o charyzmatycznym i niezwykle lubianym trenerze Unii. Mowa oczywiście o Rafale Smalcu, który przebojem rozpoczął swoją przygodę z klubem. Przez niespełna pół roku pracy dodał nowej jakości drużynie i wprowadził własne metody treningowe. Jak się okazało jego wybór był strzałem w dziesiątkę. Drużyna nie zaznała smaku porażki i wypracowała siedmiopunktową przewagę nad wiceliderami z Poddębic. To on wprowadził do drużyny znakomita atmosferę i pozwala wierzyć, że ekipa z ulicy Pomologicznej w przyszłym sezonie będzie występować w rozgrywkach III ligi. Pora na podziękowanie. Wysyłajcie SMS o treści TC.54 na numer 72355. Na chwilę obecną nasz „coach” jest trzeci! Do dzieła!

https://www.facebook.com/uniaskierniewice/videos/923463704488674/

 

DRUŻYNA ROKU – UNIA SKIERNIEWICE
SMS pod nr 72355 o treści DP.58

Dziennikarze Dziennika Łódzkiego nie zapomnieli także o wyróżnieniu najlepszych drużyn minionego roku. Oczywiście nie zapomnieli nominować całej ekipy Unii Skierniewice. Nie ulega wątpliwości, że był to historyczny rok dla tego klubu. 21 czerwca na stadionie w Aleksandrowie Łódzki, Unia Skierniewice walczyła o triumf z Wartą Sieradz (mistrzem IV ligi sezonu 2016/17) w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Po niezwykle wyrównanym meczu, ostatecznie podopieczni Kamila Sochy musieli uznać wyższość piłkarzy z Sieradza, przegrywając 0:2. Mimo porażki, Unici wracali do Skierniewic z podniesionymi głowami. Osiągnęli bowiem to, co nie udało się żadnej innej drużynie i zapisali się w historii skierniewickiej piłki. Nikt wcześniej nie dotarł bowiem do finału tych rozgrywek, co niewątpliwie jest największym sukcesem w nowej historii klubu.

Piłkarze Unii mają za sobą także znakomitą rundę jesienną. W 17 rozegranych meczach zanotowali w sumie 15. zwycięstw i tylko dwa remisy, będąc jedyną niepokonaną drużyną w stawce. Strzelili przy tym 56. bramek, najwięcej spośród wszystkich drużyn występujących w IV lidze grupie łódzkiej. Możemy pochwalić się też najlepszą defensywą. W 17 spotkaniach bilans straconych bramek wynosi zaledwie 6. Tym samym rundę wiosenną już w 2018 roku nasi zawodnicy rozpoczną z siedmiopunktową zaliczką nad wiceliderami z Poddębic. Oby tak dalej! Po awans chłopaki!
Na ten moment Unia jest pierwsza.

To był dobry rok dla Unii!

2017 – To był dobry rok Unii Skierniewice! 💪⚽🔵 Ten rok był zdecydowanie „naj” dla zawodników i kibiców Unii Skierniewice. Nasi piłkarze dotarli do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na półmetku sezonu z siedmiopunktową zaliczką przewodzą w tabeli IV ligi i jako jedyni noszą miano niepokonanej drużyny w ligowej tabeli. Strzelają przy tym najwięcej (56 bramek) i tracą najmniej (6 bramek) i są na najlepszej drodze do upragnionego awansu do III ligi 🔝! [PODSUMOWANIE] ➡bit.ly/2Eertrd💙💛Dziękujemy za wsparcie w mijającym roku! Liczymy na jeszcze większe na wiosnę! Razem możemy wszystko! Po awans drużyno! #WszyscyNaUnie

Opublikowany przez UNIA Skierniewice na 29 grudnia 2017

Podziękujmy chłopakom za wspaniałą rundę i oddajmy swój głos!  Czas start!

Na bieżąco wyniki możecie sprawdzać TUTAJ!

sprawdź również

Finał Akcji – „Przynieś Misia na Unię”

Zakończyła się pierwsza edycja charytatywnej akcji – „Przynieś Misia na Unię”. Wczoraj (19.12) ostatnie prezenty …