Home / Aktualności / Zwycięstwo na inaugurację piłkarskiej wiosny! Unia – Stal 4:0!

Zwycięstwo na inaugurację piłkarskiej wiosny! Unia – Stal 4:0!

Wczoraj, 30 marca Unia Skierniewice rozbiła przed własną publicznością Stal Niewiadów 4:0 i udanie zainaugurowała rundę rewanżową czwartej ligi. Nie zawiodła także publiczność, która licznie stawiła się przy ul. Pomologicznej.

Na ten dzień skierniewiczanie musieli czekać w tym roku wyjątkowo długo. W piątek w końcu Unia Skierniewice zainaugurowała rundę rewanżową czwartej ligi. Jak bardzo spragnieni piłkarskich emocji byli piłkarze, ale przede wszystkim kibice, można było zobaczyć w piątkowe popołudnie. Trybuny przy boisku bocznym zapełniły się bowiem do ostatniego miejsca. Nie brakowało też znakomitej atmosfery i dopingu, za który bardzo serdecznie dziękujemy.

Głośne okrzyki i wsparcie z trybun poniosło do boju naszych piłkarzy, którzy rozbili Stal Niewiadów 4:0. Podopieczni trenera Rafała Smalca grali bardzo mądrze. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania kontrolowali boiskowe wydarzenia. Nie brakowało także groźnych okazji. Wynik otworzył Konrad Kowalczyk, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Adriana Budki i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Swoje okazje w pierwszej części mieli jeszcze m.in. Kowalczyk, Sabiłło oraz Kamil Łojszczyk. Po uderzeniu tego ostatniego z rzutu wolnego piłka obiła jednak poprzeczkę. Do przerwy unici skromnie prowadzili 1:0.

Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu naszej drużyny. Już pięć minut po wznowieniu gry Unia wybiła przyjezdnym z głowy nadzieję na zdobycze punktowe w tym meczu. Wówczas kolejny raz doskonałym dośrodkowaniem popisał się Adrian Budka. Były piłkarz Widzewa popędził prawą flanką, skutecznie minął obrońców z Niewiadowa i „wystawił jak na tacy” piłkę Tomkowi Kolusowi. Ten dopełnił formalności trafiając do pustej bramki. To nie był jednak koniec strzeleckich popisów naszych piłkarzy. W 65 minucie co prawda Kamil Łojszczyk nie wykorzystał rzutu karnego, ale chwile później cieszyliśmy się z trzeciego trafienia unitów. Po rzucie wolnym i uderzeniu Przemka Jakóbiaka, piłkę dobił Kamil Sabiłło. Wynik na 4:0 ustalił Kamil Łojszczyk, który w 90 minucie skutecznie uderzył z jedenastego metra.

Tym samym Unia zanotowała pierwsze w tym roku zwycięstwo i potwierdziła wysoką formę prezentowaną w okresie przygotowawczym. Za tydzień piłkarze trenera Smalca udadzą się do Bełchatowa, na mecz z tamtejszym GKS-em. Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki 20. kolejki spotkań.

KS Kutno 30-0 Zjednoczeni Bełchatów 30 marca, 17:00
LKS Kwiatkowice 0-0 Warta Działoszyn 31 marca, 15:00
Unia Skierniewice 4-0 Stal Niewiadów 30 marca, 16:30
Omega Kleszczów 3-1 GKS II Bełchatów 30 marca, 15:30
Ceramika Opoczno 1-3 KS Paradyż 30 marca, 16:00
Włókniarz Zelów 2-1 Zjednoczeni Stryków 30 marca, 16:00
Pilica Przedbórz 4-1 Orkan Buczek 30 marca, 16:00
Zawisza Pajęczno 0-2 Pelikan II Łowicz 30 marca, 16:00