Home / Aktualności / Przedszkolaki szkolą się pod okiem Unitów

Przedszkolaki szkolą się pod okiem Unitów

Każdego tygodnia w lokalnych placówkach trójka piłkarzy pierwszej drużyny: Patryk Bojańczyk, Konrad Kowalczyk i Szymon Kiwała przeprowadza zajęcia dla najmłodszych adeptów w ramach akcji „Unia Fun Kids”. Podczas spotkań i nasi szkoleniowcy pracują nie tylko nad poprawą ich kondycji fizycznej, ale przede wszystkim nad tym, aby zaszczepić wśród młodych skierniewiczan pozytywne wartości płynące ze sportu.

Projekt Unia Fun Kids to klubowa akcja aktywności ruchowej, której głównym założeniem jest promowanie aktywności fizycznej wśród jak najszerszej grupy dzieci w wieku przedszkolnym. – Poprzez cotygodniowe zajęcia z daną grupą pokazujemy, że regularność jest niezbędna do osiągnięcia ogólnej sprawności fizycznej – mówią organizatorzy akcji. W zajęcia, które odbywają się w formie opowieści bajkowej, wplatane są elementy piłki nożnej. Pozwala to zwrócić uwagę dzieci na pracę w zespole i dbanie o dyscyplinę.Zajęcia zachęcają najmłodszych do dążenia za takimi autorytetami sportowymi jak Lewandowski, Messi czy Ronaldo. Przyjacielskie, a zarazem stanowcze podejście trenerów do dzieci pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy zabawą, a nauką. Aktywność poprzez zabawę to coś czego dzieci potrzebują!

W poniedziałek, 9 kwietnia trenerzy zawitali do Przedszkoli Nr 10 i Nr 1, a przyszłe gwiazdy futbolu doskonaliły technikę i prowadzenie piłki doskonale się przy tym bawiąc. Z resztą zobaczcie sami.

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …