Home / Aktualności / Bojańczyk daje zwycięstwo. Unia wygrywa z Orkanem 1:0!

Bojańczyk daje zwycięstwo. Unia wygrywa z Orkanem 1:0!

Piłkarze Unii zanotowali 19. zwycięstwo w tym sezonie ligowym. 21 kwietnia pokonali przed własna publicznością 1:0 Orkan Buczek. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Bojańczyk. Kolejny mecz już 29 kwietnia w Łowiczu z rezerwami Pelikana.

Skierniewiczanie wrócili na zwycięską ścieżkę. Po pechowej porażce ze Zjednoczonymi w Strykowie (0:1) podopieczni trenera Rafała Smalca, tym razem podejmowali piętnastą w tabeli ekipę Orkana Buczek. Dotychczas, goście w sześciu rozegranych spotkaniach rundy wiosennej zanotowali same porażki. W minioną sobotę widać było, że wyciągnęli wnioski i postawili bardzo trudne warunki gospodarzom.

Od pierwszych minut wiadome było, że zawodnicy Orkana ograniczą się do głębokiej defensywy i będą próbowali swoich sił z szybkich kontrataków. Naszym piłkarzom pozostało tak jak w poprzednich kolejkach, konstruowanie akcji w ataku pozycyjnym. Od początku unici osiągnęli przewagę i często gościli na połowie goście. Już w 10 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Przemek Jakóbiak, jednak jego obronił bramkarz Buczka. Chwilę później, po zamieszaniu w polu karnym w doskonałej sytuacji znalazł się Maciek Wyszogrodzki. Niestety jego strzał został zablokowany. W kolejnych minutach, nasi piłkarze starali się przebić szczelną obronę przyjezdnych, jednak mimo wielu prób, strzałów i sytuacji do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

W pierwszych minutach drugiej połowy mieliśmy sporo szczęścia. Po naszym rzucie rożnym, goście wyprowadzili bardzo groźny kontratak. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak napastnik Buczka, a piłka przeleciała kilka centymetrów nad bramką Wojtka Jaroszki. Im bliżej końca meczu wkradała się coraz większa nerwowość, a nasi piłkarze popełniali proste błędy. Cały czas mozolnie budowali kolejne ataki, ale brakowało skuteczności, albo po prostu decyzji w odpowiednim momencie. W 68 minucie trener Smalec zdecydował się na pierwszą zmianę, a na boisku zameldował się Patryk Bojańczyk. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, a Bojańczyk zanotował prawdziwe wejście smoka. W sytuacji jeden na jednego minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Jak się okazało było to trafienie na wagę trzech punktów. W końcówce Unia mogła podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie dowiozła skromne 1:0.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia Skierniewice 23 60 19 3 1 66-8 10 2 0 28-4 9 1 1 38-4
2.  Ner Poddębice 24 57 18 3 3 60-24 10 1 1 34-10 8 2 2 26-14
3.  Warta Działoszyn 23 52 16 4 3 52-22 9 1 1 29-11 7 3 2 23-11
4.  Włókniarz Zelów 24 43 14 1 9 47-39 9 0 4 24-18 5 1 5 23-21 1 3 1 0 0 2-1
5.  LKS Kwiatkowice 24 43 12 7 5 59-23 8 2 1 43-12 4 5 4 16-11 1 0 0 0 1 1-2
6.  KS Paradyż 24 41 13 2 9 49-29 5 1 6 21-15 8 1 3 28-14 1 3 1 0 0 2-0
7.  Zjednoczeni Stryków 24 41 13 2 9 49-27 7 2 3 30-11 6 0 6 19-16 1 0 0 0 1 0-2
18.  Zjednoczeni Bełchatów 24 0 0 0 24 4-159 0 0 12 1-65 0 0 12 3-94

Tym samym drużyna Unii utrzymała trzypunktową przewagę nad drugim Nerem Poddębice (mając w zapasie zaległe spotkanie z Wartą Działoszyn) i wciąż jest na czele IV ligi. W niedzielę, 29 kwietnia derby regionu i wyjazd do Łowicza na mecz z rezerwami Pelikana Łowicz. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00! Zapraszamy na trybuny!

#WszyscyNaUnie

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …