Home / Aktualności / Wszyscy do Poddębic! Zapraszamy na mecz z Nerem!

Wszyscy do Poddębic! Zapraszamy na mecz z Nerem!

Przed nami piłkarski hit czwartej ligi i wyjazdowe starcie z wiceliderem rozgrywek – Nerem Poddębice. W sobotę, 5 maja Unia może zrobić znaczący krok w kierunku awansu do trzeciej ligi. Kibice liczymy na Wasze wsparcie na tym trudnym terenie! Wszyscy do Poddębic!

Podopiecznych trenera Rafała Smalca czeka naprawdę trudny tydzień. W sobotę, 5 maja skierniewiczanie udadzą się do Poddębic na mecz z drugim w tabeli Nerem. Kilka dni później, w środę, 9 maja pojadą za to do Działoszyna, na mecz z trzecią w tabeli Wartą. Będą to kluczowe starcia w kontekście walki o awans do trzeciej ligi. Pierwszy egzamin już w najbliższą sobotę, 5 maja na boisku Centrum Sportu w Bycznie. Punktualnie o godz. 15:00 Unia powalczy nie tylko o trzy punkty, ale przede wszystkim o powiększenie przewagi nad bezpośrednim rywalem. W przypadku zwycięstwa, przewaga skierniewickiego zespołu wynosiłaby już osiem punktów (przy jednym zaległym meczu do rozegrania). Wówczas sytuacja byłaby wymarzona, a Unia miałaby mistrzostwo ligi na wyciągnięcie ręki. Aby tak się stało trzeba jednak pokonać niezwykle solidną drużynę, która w całym sezonie przegrała zaledwie trzy razy i zanotowała 19 zwycięstw. Co więcej, najbliższy rywal nie przegrał od początku rundy wiosennej, notując sześć wiktorii i trzy remisy. Poniżej wyniki wicelidera wywalczone tej wiosny.

Ner Poddębice – Orkan Buczek 2:0
Pelikan II Łowicz – Ner Poddębice 2:2
Ner Poddębice – Boruta Zgierz 2:0
Ner Poddębice – KS Kutno 1:1
Zawisza Pajęczno – Ner Poddębice 2:4
Ner Poddębice – Pilica Przedbórz 4:2
Włókniarz Zelów – Ner Poddębice 0:5
Ner Poddębice – Ceramika Opoczno 4:1
Omega Kleszczów – Ner Poddębice 3:3

W pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsza była Unia, choć wynik 3:0 po bramkach Sabiłło, Kolusa i Nierobisza, nie oddaje tego co działo się na boisku. Jesienią goście pokazali, że są naprawdę solidną drużyną, która będzie liczyć się w walce o awans. Teraz głodni zemsty, a przede wszystkim awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, będą robić wszystko co w ich mocy, aby sobotnie spotkanie wygrać i zmniejszyć stratę do dwóch punktów.

W zasadzie to dla nich ostatnia szansa, aby wpłynąć na końcowe rozstrzygnięcia. Cała reszta będzie już potem zależeć tylko i wyłącznie od występów Unii. A skierniewiczanie, wydaje się, że złapali rytm, notując trzy kolejne wygrane w lidze, Nad Orkanem Buczek (1:0), Pelikanem II Łowicz (4:0) oraz Borutą Zgierz (4:0) i z meczu na mecz grają coraz lepiej. Szykuje się zatem prawdziwy piłkarski szlagier, który mamy nadzieję przechylimy na swoją korzyść.

Drodzy kibice! Liczymy na Wasze wsparcie na trybunach! Ten mecz może zadecydować o mistrzostwie! Zatem Wszyscy Do Poddębic!
#WszyscyDoPoddębic
#WyjazdRundy
#PoAwansDruzyno

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …