Home / Aktualności / Mistrzowie nie zwalniają tempa! UNIA – Omega 3:0!

Mistrzowie nie zwalniają tempa! UNIA – Omega 3:0!

Unia Skierniewice, która już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo IV ligi łódzkiej wygrała 28 spotkanie o punkty w tym sezonie. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Rafała Smalca pokonali Omegę Kleszczów 3:0 (2:0). Dwa gole do swojego konta dołożył Kamil Sabiłło.

Od pierwszych minut w wyjściowym składzie brakowało kilku podstawowych zawodników. Mimo to unici dominowali przez całe spotkanie będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Jako pierwszy do siatki trafił Przemek Jakóbiak. Po strzelonej bramce rozpędzeni skierniewiczanie nie zamierzali jednak na tym poprzestać. Drugi cios gospodarze wyprowadzili na pięć minut przed końcem, a bramkę strzelił Kamil Sabiłło i w zasadzie było po zawodach.

Po zmianie stron wynik długo się nie zmieniał, a trener Rafał Smalec dał szansę kolejnym piłkarzom. Akcji i walki z obu stron nie brakowało. Kibice zgromadzeni przy ul. Pomologicznej oglądali jednak jeszcze jedno trafienie autorstwa Kamila Sabiłło w 85 minucie gry. Dla supersnajpera Unii było to już zarazem 33 ligowe trafienie w rozgrywkach IV ligi.

Ostatecznie Unia rozbiła Omegę Kleszczów 3:0 i utrzymała 19. punktową przewagę nad drugą Wartą Działoszyn. Za tydzień, w piątek (8.06) skierniewiczanie zagrają mecz z KS Kutno, a spotkanie będzie ostatnim starciem przed własną publicznością w IV lidze. Kolejne mecze przy ul. Pomologicznej zagramy już jako beniaminek III ligi grupy pierwszej.