Home / Aktualności / Dobry występ skrzatów w Klubowych Mistrzostwach Polski

Dobry występ skrzatów w Klubowych Mistrzostwach Polski

9 czerwca na stadionie warszawskiej Legii nasze dzielne Skrzaty wzięły udział w Klubowych Mistrzostwach Polski Roczników 2007/2008/2009/2010/2011. Podczas zawodów podopieczni Marty Tręboszki udowodnili, że mają ogromny potencjał, a ciężka praca na treningach zaczyna przynosić efekty!

W pierwszej fazie rozgrywek na głównej płycie stadionu Legii Warszawa młodzi Unici (rocznik 2011) spotkali się z zespołami: Syrenki Soccer School, SMPN FC Lesznowola, Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, AP Wilki Ochota oraz Śląskiem Wrocław.– Bardzo fajna gra całego zespołu w fazie grupowej sprawiła, że razem z rówieśnikami z FA Leszno, Kosy Konstancin, SEMP Pogoń Siedlce, KP Pomeranii Gdańsk oraz dobrze nam znanym zespołem Galacticos trafiliśmy do 'Klasy Światowej relacjonuje nie kryjąca dumy, opiekunka skrzatów Marta Tręboszka. – W czasie gry mogliśmy obserwować wszystko, co charakteryzuje dziecięcą piłkę nożną. Były wybuchy radości po zwycięstwach i sportowa złość po przegranych meczach. Były remisy, piękne gole i parady bramkarskie. Na boisku widać było zaangażowanie całego zespołu. Graliśmy zawzięcie w ataku, uparcie w obronie i czujnie na bramce. Próbowaliśmy swoich sił w pojedynkach 1×1, szukaliśmy gry podaniami i nie baliśmy się strzelać do bramki.

Wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa. Skierniewiczanie rozegrali w sumie dziesięć spotkań, w których pokazali się z bardzo dobrej strony. Podczas turnieju musiały się zmierzyć nie tylko z innymi drużynami, ale także z potwornym upałem i zmęczeniem. – Na płycie boiska w ponad trzydziestostopniowym upale spędziliśmy blisko 10 godzin – opowiada Marta Tręboszka. – Z Warszawy do Skierniewic wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Rozegraliśmy dziesięć spotkań z zespołami z różnych części Polski, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Skład Unii: Konrad Głuszek, Przemek Kamiński, Adaś Lorenc, Krystian Matuszewski, Natalka Pąśko, Franek Petrykowski, Julek Reczulski, Łukasz Trębski, Szymek Waszut oraz Błażej Wójciński.

Brawo dzieciaki!

sprawdź również

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie …