Home / Aktualności / Pewne zwycięstwo w Pucharze! Olympic Słupia – Unia 0:2

Pewne zwycięstwo w Pucharze! Olympic Słupia – Unia 0:2

Unia Skierniewice bez większych problemów pokonała w Słupi tamtejszy Olympic 2:0 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. W pierwszym składzie w większości oglądaliśmy dotychczasowych rezerwowych.

Piłkarze trenera Rafała Smalca na chwilę oderwali się od wymagających rozgrywek ligowych i w środę rozpoczęli swoja przygodę w tegorocznym pucharze polski. Na pierwszy ogień wylosowali drużynę występującą na co dzień w klasie okręgowej, Olympic Słupię. Choć Unia była zdecydowanym faworytem na papierze, pucharowe rozgrywki wielokrotnie pokazywały, że rządzą się swoimi prawami. Przykład, ubiegłoroczna edycja i sensacyjna porażka w Wołuczy. Tym razem Unici wyciągnęli wnioski i nie zlekceważyli rywala.

Od pierwszych minut unici kontrolowali boiskowe wydarzenia. Nie potrafili jednak przewagi przełożyć na bramkę. Dopiero w 26 minucie Unia wyszła na prowadzenie, a dośrodkowanie Jarosława Szyca przeciął zawodnik gospodarzy, trafiając do własnej bramki. Chwilę później do bramki trafił Huber Gutkowski, ale sędzia odgwizdał spalonego. Do końca pierwszej części skierniewiczanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji. Jednak za każdym razem piłka zatrzymywała się na słupku i poprzeczce, albo doskonale bronił bramkarz gospodarzy Sebastian Rutkowski.

Druga odsłona wiele nie różniła się od pierwszej. Nasi piłkarze dalej przeważali nie pozwalając na zbyt wiele gospodarzom. Unici marnowali jednak kolejne okazje. W kilku z nich brakowało szczęścia, a piłka ponownie obijała aluminium bramki. W końcówce meczu na boisku zameldowali się piłkarze z podstawowego składu: Czaplarski, Wyszogrodzki, Kowalczyk, Pomianowski czy Bojańczyk i przewaga naszego zespołu była jeszcze bardziej widoczna. Unici dopięli swego dopiero w 85 minucie gry. Wówczas uderzenie Patryka Bojańczyka dobił Michał Czaplarski ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Unii!

Teraz pora skupić się na rozgrywkach ligowych. Kolejne spotkanie już w sobotę, 25 sierpnia. Do Skierniewic przyjedzie doskonale nam wszystkim znany zespół Broni Radom, szczególnie z okresów przygotowawczych. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00 przy ul. Pomologicznej.

Olympic Słupia – Unia Skierniewice 0:2
(26’ sam., 85’ Michał Czaplarski)

Skład: Jaroszko, Gutkowski, Wojciechowski, Szyc, Warchoł, Pęgowski, Nalej, Nierobisz, (45’ Czarnecki) Kiwała, Dąbrowski, Niedzielski (70’ Wyszogrodzki, Czaplarski, Bojańczyk, Pomianowski, Kowalczuk, Łojszczyk).