Home / Aktualności / Derby regionu dla Skierniewic! Unia wygrywa z Pelikanem 2:0!

Derby regionu dla Skierniewic! Unia wygrywa z Pelikanem 2:0!

Piłkarze skierniewickiej Unii wygrali przed własną publicznością prestiżowe, derbowe starcie z Pelikanemi 2:0. Bramki dla Unii strzelił Konrad Niedzielski, a wynik na kilka minut przed końcem ustalił samobójczym trafieniem Michał Adamczyk.

Po 12 latach przerwy kibice i sympatycy skierniewickiej drużyny doczekali się prawdziwych derbów regionu. W środę, 5 września na stadion miejski przy ul. Pomologicznej przyjechała ekipa Pelikana Łowicz. Stawką meczu były nie tylko trzy oczka, ale przede wszystkim prestiż w regionie. Ciężar gatunkowy meczu ściągnął na trybuny wielu kibiców obu ekip, którzy żywiołowo dopingowali swoich ulubieńców przez całe spotkanie. Na spotkaniu pojawili się także samorządowcy, a wśród nich prezydent Krzysztof Jażdżyk, wiceprezydent Jarosław Chęcielewski i przewodniczący Rady Miasta Andrzej Melon.

W mecz lepiej weszli goście, którzy przeważali przez pierwsze dwadzieścia minut i kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Artura Melona. Od mniej wiecej trzydziestej minuty nieśmiało do głosu zaczęła dochodzić Unia. Przewaga na boisku została udokumentowana trafieniem. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Macieja Wyszogrodzkiego z rzutu rożnego, najsprytniejszy w polu karnym okazał się Konrad Niedzielski, który wpakował piłkę do bramki i mieliśmy 1:0. Gracz z numerem „99” mógł jeszcze dwukrotnie pokonać przed przerwą Wlazłowskiego, ale w pierwszym przypadku nie sięgnął piłki dogrywanej przez Patryka Pomianowskiego, a w kolejnej minimalnie chybił z okolicy 30 metra. Do szatni skierniewiczanie schodzili zatem z jednobramkową zaliczką.

W drugiej połowie również oglądaliśmy wyrównane widowisko. Unia miała kilka okazji, by zamknąć mecz, a Pelikan by wyrównać. Najbliżej szczęścia przyjezdni byli na dziesięć minut przed końcem meczu. Na szczęście na posterunku byli obrońcy i bramkarz Artur Melon. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem unitów, w 90 minucie samobójcze trafienie zanotował Michał Adamczyk, ustalając wynik na 2:0.

Tym samym skierniewiczanie zanotowali już trzecie ligowe zwyciestwo w tym sezonie i po sześciu rozegranych spotkaniach, z dorobkiem dziewięciu oczek zajmują siódme miejsce ligowej tabeli. Teraz przed naszymi piłkarzami daleki wyjazd na Podlasie i starcie z Olimpią Zambrów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie …