Home / Aktualności / Adam Cyronek dyrektorem sportowym ds. szkolenia dzieci i młodzieży

Adam Cyronek dyrektorem sportowym ds. szkolenia dzieci i młodzieży

Z ogromna przyjemnością informujemy iż w dniu dzisiejszym dyrektorem nowo tworzonej Akademii Piłkarskiej Unii Skierniewice został Adam Cyronek

Adam Cyronek – ukończył warszawski AWF, trener piłki nożnej II klasy trenerskiej, menedżer sportu, trener przygotowania motorycznego, ciągle podnoszący swoje umiejętności i wiedzę. Przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 8 lat. Przechodząc kolejne szczeble piłkarskiego szkolenia dotarł do piłki seniorskiej w międzyczasie zdobywając tytuł mistrza Polski w kategorii U-13. Po występach na poziomie III i IV ligi, (broniąc barw również skierniewickiej Unii), postanowił spróbować swoich sił jako trener. W latach 2012 – 2015 asystent trenera w Hutniku Warszawa. W latach 2015 – 2018 koordynator grup szkoleniowych w klubie FFA Warszawa, gdzie prowadził również zespół rocznika 2008.

Uczestnik wielu kursów i konferencji trenerskich. W swojej pracy miał okazję przyjrzeć się treningom i organizacji akademii w takich klubach jak Reading FC, Ajax Amsterdam czy Manchester United. Wiedzę poszerzył również u wieloletniego trenera przygotowania motorycznego Manchesteru United Mike Clegga. Przebywał na stażu w Miedzi Legnica u jednego z najlepszych fachowców w dziedzinie szkolenia młodzieży w Polsce, byłego dyrektora akademii Lecha Poznań Marka Śledzia.

Adam Cyronek – Cieszę się, że objąłem posadę dyrektora DS szkolenia dzieci i młodzieży w skierniewickiej Unii. Praca ta będzie dla mnie wyzwaniem i kolejnym etapem rozwoju. Jestem osobą ambitną, stawiającą sobie i innym wysokie cele, dlatego mam nadzieję, że wspólnie z władzami Klubu, trenerami, całym środowiskiem piłkarskim Skierniewice oraz ze wsparciem ze strony miasta uda nam się zbudować coś wyjątkowego i długotrwałego. Dobra organizacja, odpowiednia infrastruktura, wykwalifikowana kadra trenerska, długofalowy plan szkolenia i nastawienie na rozwój to podstawy efektywnie funkcjonującego klubu szkolącego dzieci i młodzież. I właśnie do tego będziemy wspólnie dążyć.

Sebastian Pazurek:– Niezwykle się cieszymy się ze Adam Cyronek dołączył do naszego sztabu szkoleniowego. Świadomie budując Klub we wszelkich jego aspektach, wiemy jak ważny jest profesjonalizm i kadra szkoleniowa dająca naszym wychowankom najwyższa jakość. Na to stawiamy i już niebawem zaprezentujemy wraz z Adamem plan rozwoju Akademii Piłkarskiej na kilka najbliższych lat. Zdradzę ze z Adamem pierwsze rozmowy odbyły się już w 2016 roku, Tym bardziej cieszymy się ze dziś Adam jest z nami, mając nasze pełne wsparcie wierzymy ze będzie to współpraca na lata. Witamy w Skierniewicach i życzymy powodzenia !

Niebawem więcej …

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …