Home / Aktualności / Świt Nowy Dwór Mazowiecki kolejnym rywalem Unii

Świt Nowy Dwór Mazowiecki kolejnym rywalem Unii

Piłkarze skierniewickiej Unii w najbliższy weekend mają wolne, a mecz 11. kolejki rozegrają dopiero 10 października na wyjeździe w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem. Pierwszy gwizdek już o godz. 19:00!

Pokonać w sumie ponad 190 km, przełamać fatalną serię i zainkasować kolejne ligowe punkty – taki cel przyświeca naszym piłkarzom przed środowym (10.10), wyjazdowym starciem w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem. Zadanie to będzie bardzo trudne. Drużyna prowadzona przez trenera Rafała Kleniewskiego, wspierana własną publicznością w tym sezonie w czterech domowych starciach zainkasowała bowiem, aż dziewięć oczek, a przy ul. Sportowej przegrali kolejno: Znicz Biała Piska (2:1), Huragan Morąg (5:0) i Victoria Sulejówek (3:0). Jedyną drużyną, która wydarła trzy oczka była Lechia Tomaszów Mazowiecki (0:1). Dziesięć strzelonych i tylko dwie stracone to bilans bramkowy nowodworzan w dotychczasowym meczach. Miejmy nadzieję, że po meczu z Unią wynik ten szczególnie w rubryce strat będzie dużo gorszy.

Świt Nowy Dwór po dziesięciu kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli trzeciej ligi z dorobkiem 13 punktów. Nowodworzanie przegrali już w tym sezonie pięć spotkań, raz dzieląc się punktami i czterokrotnie zwyciężając.Warto dodać, że początkowo mecz miał zostać rozegrany 5 października, jednak z uwagi na remont systemu nawadniania, spotkanie zostało przeniesione na środę, 10 października.

Liczymy na wsparcie naszych kibiców, którzy już organizują wyjazd do Nowego Dworu. Więcej informacji na oficjalnym kanale – „Wierni Kibice Unii” na Facebooku.

Domowy lider

Co ciekawe gdyby brać pod uwagę tylko mecze rozegrane u siebie, skierniewiczanie byliby liderem tabeli z dorobkiem 15 punktów! Przy ul. Pomologicznej podopieczni trenera Rafała Smalca do tej pory spisywali się znakomicie zwyciężając 5/6 ligowych spotkań. W Skierniewicach przegrywali już w tym sezonie: Legionovia Legionowo, Broń Radom, Pelikan Łowicz, Sokół Ostróda i przed tygodniem ŁKS Łomża. Unici przegrali jedynie z Sokołem Aleksandrów Łódzki (0:1).

Wyjazdowa klątwa…

Zdecydowanie słabiej nasza drużyna spisuje się na wyjazdach. Gdyby stworzyć tabelę po meczach rozegranych w delegacjach, Unia plasowałaby się na 17. miejscu! W czterech dotychczas rozegranych spotkaniach Unici nie zdobyli punktu, co więcej nie strzelili nawet bramki, przegrywając po 0:1 kolejno z: Ruchem Wysokie Mazowieckie, Polonią Warszawa, Olimpią Zambrów oraz Zniczem Biała Piska. Warto dodać, że w większości spotkań to Unia przeważała, ale raziła nieskutecznością, co się mściło w końcówkach.

Informujemy, że tradycyjnie klub będzie prowadził relację live prosto z Nowego Dworu. Będzie też prowadzona transmisja video – live przez klub z Nowego Dworu Maz. [ LINK]. Pierwszy gwizdek o godz. 19:00!

11. KOLEJKA III LIGI

7 października, 11:15  Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo
7 października, 15:00 Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa
6 października, 18:00 Sokół Ostróda – Broń Radom
6 października, 15:00 Znicz Biała Piska – Ruch Wysokie Mazowieckie
6 października, 15:00 ŁKS 1926 Łomża – Sokół Aleksandrów Łódzki
10 października, 19:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Skierniewice
6 października, 15:00 Huragan Morąg – Ursus Warszawa
6 października, 12:00 MKS Ełk – Lechia Tomaszów Mazowiecki
7 października, 16:00 Victoria Sulejówek – Legia II Warszawa

PANOWIE! Niech moc będzie z Wami!

#TylkoZwyciestwo
#GramyNaWyjezdzie
#WszyscyDoNowegoDworu

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …