Home / Aktualności / O planach Unii na kolejne lata..

O planach Unii na kolejne lata..

W poniedziałek (15.10) zarząd Unii Skierniewice w obecności władz wojewódzkich, władz miasta, rodziców, zawodników oraz trenerów przedstawił plany na kolejne lata funkcjonowania klubu. Było o Akademii Piłkarskiej, planach seniorów oraz nowym stadionie.

– Chcemy razem zbudować coś wielkiego – zapewniał prezes skierniewickiej drużyny Sebastian Pazurek. – Stawiamy sobie wysokie cele, bo wiemy że jesteśmy w stanie je zrealizować. Zresztą ostatnie lata są na to doskonałym przykładem. Przez pięć lat budowania drużyny od zera, klub awansował z najniższej klasy rozgrywkowej do trzeciej ligi z ogromną 19-to punktową przewagą i znalazł się w gronie najlepszych 90 drużyn w Polsce. To dopiero początek naszej drogi! Naszym celem jest druga, a nawet pierwsza liga.

O nowotworzonej Akademii Piłkarskiej opowiedział nowo wybrany dyrektor Adam Cyronek. Uczestnik wielu kursów i konferencji trenerskich, który w swojej pracy miał okazję przyjrzeć się treningom i strukturą organizacyjnym w akademiach: Reading FC, Ajaxu Amsterdam czy Manchesteru United, który poszerzał wiedzę u wieloletniego trenera przygotowania motorycznego Manchesteru United Mike Clegga, przebywał na stażu w Miedzi Legnica u jednego z najlepszych fachowców w dziedzinie szkolenia młodzieży w Polsce, byłego dyrektora akademii Lecha Poznań Marka Śledzia. Jego zadaniem będzie wdrożenie do klubu jednolitych systemów szkoleniowych, które zaprocentują w przyszłości. Podczas spotkania zapewniał, że praca młodych zawodników nie ograniczy się tylko do samych treningów. – Chcemy, aby członkowie naszej akademii uczestniczyli w pełnym cyklu szkoleniowym, który będzie realizowany nie tylko podczas samych treningów, ale również podczas spotkań turniejowych, na lekcjach wychowania fizycznego czy półkoloniach. Młodzi zawodnicy będą też musieli pewne elementy doszlifować w domu.

– W najbliższych latach chcemy stworzyć szkółkę piłkarską rozpoznawalną w całym kraju, klasy sportowe, a nawet szkołę mistrzostwa sportowego po to, aby piłkarze z naszej akademii mieli kontakt z piłką i naszymi trenerami praktycznie przez cały czas – dodaje Sebastian Pazurek.

Jak podaje klub, obecnie w Unii szkoli się prawie 300 młodych piłkarzy, a liczba ta z roku na rok rośnie. Dynamiczny rozwój napędzają wyniki seniorów, którzy jako beniaminek obecnie zajmuje bardzo wysokie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Aby wszystko zmierzało we właściwym kierunku, klub musi mieć odpowiednie zaplecze z infrastrukturą. – Obecnie trwają prace projektowe nowego stadionu – zapewnił prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Chcemy wybudować nowoczesny obiekt i dać młodym zawodnikom najlepsze warunki do pracy i rozwoju. Jesteśmy w kontakcie z zarządem klubu oraz projektantem. Nie wiadomo jeszcze, gdzie fizycznie stadion powstanie. – Bierzemy pod uwagę dwie lokalizacje. Jedną z nich jest ul. Pomologiczna. Zdecydowanie lepszą opcją byłaby jednak ta w sąsiedztwie przyszłego aquaparku i kompleksu basenów przy ul. Sobieskiego. Wiąże się to jednak z nabyciem działek, które należą do Instytutu Ogrodnictwa. O postępach będziemy na bieżąco informować.

Za pomysłem utworzenia w tym miejscu centrum sportu opowiedział się obecny na spotkaniu wicemarszałek Dariusz Klimczak, który przypomniał, że podobne projekty zrealizowane
w województwie. – Takie stadiony funkcjonują już województwie łódzkim, gdzie źródła geotermalne podgrzewają płytę boiska. Jako wicemarszałek województwa mogę zapewnić, że klub jak i miasto mogą liczyć na wsparcie urzędu marszałkowskiego.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …