Home / Aktualności / Noworoczna zbiórka darów z Unią

Noworoczna zbiórka darów z Unią

Do 31 stycznia klub będzie prowadził noworoczną zbiórkę darów dla dzieci z domu dziecka w Strobowie oraz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „DOM” w Skierniewicach. – W tym roku nie skupiamy się na zabawkach, a na przedmiotach codziennego użytku – słyszymy w skierniewickim klubie!

W 2017 dzięki akcji – Przynieś Misia na Unię udało się obdarować, wymarzonymi pluszakami, zabawkami, słodyczami i artykułami szkolnymi dzieci z m.in.: Domu Dziecka w Strobowie, oddziału dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach oraz okręgowego punkt PCK. Podarki powędrowały także do Tęczowego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku.

W tym roku klub postanowił kontynuować taką formę pomocy i zaprasza do udziału w kolejnej akcji – Noworocznej zbiórki darów dla dzieci z Domu Dziecka w Strobowie oraz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „DOM” w Skierniewicach. Od soboty (15.12) na nowej i starej hali OSiR przy ul. Pomologicznej będą wystawione specjalne, oznaczone kartony, do których będzie można przynosić dary dla najbardziej potrzebujących.

Potrzebne przedmioty codziennego użytku!

– W tym roku nie prosimy o zabawki, których dzieci z pewnością otrzymają sporo na święta. Bardziej skupiamy się na przedmiotach codziennego użytku
– informuje Marta Tręboszka z klubu odpowiedzialna za akcję. Mile widziane będą:

– Artykuły higieniczne: chemia dla dzieci (wiek dzieci od ok. 3-4), perfumy, szampony, balsamy, antyperspiranty/dezodoranty, kremy typu Nivea / Bambino, żele pod prysznic, szampony, pasty do zębów, kosmetyki itp. Innymi słowy wszystkie artykuły higieniczne, których potrzebują dzieci i młodzież.
– Artykuły plastyczne: papiery kolorowe, bloki, farby, brokaty, piasek kolorowy, płótno, antyramy, kleje, nożyczki, plasteliny, modeliny, bibuła, artykuły do decoupage, pędzelki, flamastry, kredki, pastele, świecówki, kolorowanki, cekiny i wszystko inne, co może przydać się na zajęciach plastycznych.
– Dla dziewczynek: opaski do włosów, szczotki, grzebienie, frotki, spinki
– Drobne dodatki: do wystroju wnętrz : ramki, obrazki, organizery na długopisy itd.

Potrzebni wolontariusze!

Ponadto w domu dziecka w Strobowie potrzebują osób/wolontariuszy, którzy przyjdą i pomogą dzieciakom w nauce (najpotrzebniejsze są korepetycje z j. angielskiego, j. polskiego i przedmiotów ścisłych). Poniżej kilka kadrów z ubiegłorocznej akcji zakończonej wielkim sukcesem! Liczymy, że również w tym roku skierniewiczanie staną na wysokości zadania i sprawią, że nowy 2019 rok wiele dzieci powita z uśmiechem na twarzy! Do dzieła! #PaczkiNaUnię

Więcej na temat akcji Przynieś Misia Na Unie  TUTAJ.

Zbiórka potrwa do 31 stycznia. Wtedy to wszystkie dary trafią do ww. placówek.

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …