Home / Aktualności / Kartki z kalendarza Unii – co to był za rok!

Kartki z kalendarza Unii – co to był za rok!

2018 rok był jednym z najlepszych okresów w historii skierniewickiej Unii. Dziś Sylwester, pora zatem udac się w sentymentalną podróż i przypomniec sobie co wydarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy. A jest co wspominac!

Styczeń 2018

To był moment przełomowy dla naszego zespołu. Unia rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Cel jaki nakreślił trener był jasny – awans do trzeciej ligi. Jak się okazało kilka miesięcy później, cały zespół perfekcyjnie przepracował ten okres, co przełożyło sie na wyniki w lidze.

Luty / Marzec

Pierwsze efekty dobrze wykonanej pracy były widoczne już w lutym, kiedy to drużyna rozegrała kilka sparingów z wyżej notowanymi rywalami. Po przegranej z rezerwami Legii (0:3), przyszły zwycięstwa z Ursusem Warszawa (2:1), Pelikana Łowicz (3:1) i Mszczonowianką Mszczonów (4:1).

Marzec

Dwa miesiące wytężonych treningów pod okiem trenera Rafała Smalca przyniosły efekty nie tylko w sparingach, ale i na początku rundy. Choc inauguracja lekko się przesunęła Unia była już w pełni gotowa na walkę o mistrzostwo. 17 marca skierniewiczanie rozbili rezerwy Pelikana 6:0, a kibice nie mogli się doczekac początku rundy rewanżowej. W meczu inauguracyjnym ich ulubieńcy tylko potwierdzili swoją siłę rozbijając Stal Niewiadów (4:0).

Kwiecień

Po remisie z GKS-em Bełchatów (1:1) przyszły zwycięstwa ze Zjednoczynymi Bełchatów (3:0), KS Paradyż (1:0), Orkanem Buczek (1:0), a na koniec z rezerwami Pelikana Łowicz (4:0)! Dzięki temu drużyna umocniła się na prowadzeniu IV ligi z przewagą sześciu oczek nad Nerem Poddębice!

Maj

Maj był kluczowy w kontekście walki o awans! Na naszych piłkarzy czekały arcytrudne wyjazdy z druzynami z czołówki! Rozpęczona lokomotywa nie chciała się jednak zatrzymac! Unia najpierw rozbiła Borutę Zgierz (4:0), a następnie ograła w Poddębicach Ner (0:1) i Wartę Działoszyn (0:4) i praktycznie zapewniła sobie mistrzostwo ligi! W pamięci kibiców pozostaną jeszcze efektowne zwycięstwa nad Zawiszą Pajęczno (12:0) oraz Włókniarzem Zelów (5:0) po których drużyna zapewniła sobie awans do III ligi!

Czerwiec

Mimo pewnego mistrzostwa drużyna nie odpuszczała i notowała kolejne zwycięstwa. Wygrane z Omega Kleszczów (3:0), KS Kutno (4:2) na zakończenie rundy rozgrzały kibiców, którzy chcieli jeszcze więcej, już na szczeblu trzecioligowym. Pod koniec miesiąca z drużyną pożegnał się król strzelców IV ligi Kamil Sabiłło, który przeniósł się do pierwszoligowych Wigier Suwałk.

Lipiec

Drużyna nie miała zbyt wiele czasu do świętowania, bo już w lipcu rozpoczęły się przygotowania do trzeciej ligi! Unię wzmocniło kilku zawodników: Konrad Niedzielski, Jarosław Szyc, Adrian Pęgowski, Maciej Nalej, Piotrek Warchoł, Paweł Czarnecki, Bartosz Rakowski. Kolejne miesiące pokazały, że tranfery były strzałami w „10”.

Sierpień

Sierpień będzie nam się kojarzył z wymarzoną inauguracja drużyny w trzeciej lidze! Beniaminek, Unia Skierniewice w pierwszym meczu ograł bowiem spadkowiczów z drugiej ligi -Legionovię Legionowo (2:1) i choc kilka dni później przegrał z Sokołem Aleksandrów Łódzki (0:1) pozostawił pozytywne wrażenie na piłkarskiej trzecioligowej mapie. Dalej drużyna grała w kratkę: niemal bezbłędnie u siebie i nieskutecznie w delegacjach.

Wrzesień

Początek miesiąca to kolejne wzmocnienie! 1 września do klubu dołączył niezwykle utalentowany Damian Warchoł! Unia gościła także przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie, gdzie pechowo przegrała z Polonia Warszawa (0:1). Wrzesień zapamietamy także z wygranych derbów z Pelikanem Łowicz (2:0), pucharowym zwycięstwie z Orłem Nieborów (9:0) oraz efektownych wiktoriach nad Sokołem Ostróda (5:1) czy ŁKS-em Łomża (3:0).

Październik

W październiku skierniewiczanie przełamali za to wyjazdową klatwę, pokonując w Nowym Dworze Mazowieckim, tamtejszy Świt (1:0) po bramce Damiana Warchoła. Jak się okazało cały miesiąc drużyna spisywała się genialnie i nie straciła bramki. Wygrywała kolejno z Huraganem Morąg (2:0), Mazurem Ełk (3:0) oraz remisowała z Victorią Sulejówek (0:0).

Listopad

Listopad to zwycięstwa z rezerwami warszawskiej Legii (1:0) w Ząbkach, z Lechią Tomaszów (3:0) przy ul. Pomologicznej oraz porażka na zakończenie rundy w Warszawie z Ursusem (1:2). Pod koniec miesiąca drużyna zapewniła sobie jeszcze awans do kolejnej fazy pucharu Polski, pokonując w Lipcach Reymontowskich Jutrzenkę (3:0)

Unia Skierniewice całkiem zasłużenie została okrzyknięta rewelacją trzeciej ligi! Jako beniaminek zanotowała bowiem znakomity start w pierwszej częsci sezonu, plasując się na wysokim, piątym miejscu w tabeli! Co więcej, drużyna Unii na półmetku sezonu okazała się by najlepsza defensywę spośród wszystkich drużyn w całej Polsce! To wydarzenie bez precedensu!

Życzymy sobie, aby kolejny 2019 rok był jeszcze bardziej udany dla naszej drużyny!
Kibicom dziękujemy za liczne wsparcie przez cały rok i liczymy na więcej!
Pamiętajcie!

#WszyscyNaUnie!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …