Home / Aktualności / Unia przegrywa z Radomskiem 0:2!

Unia przegrywa z Radomskiem 0:2!

Piłkarze trenera Rafała Smalca wrócili w sobotę (2.03) na naturalną nawierzchnię i w Sierakowicach Lewych podejmowali lidera czwartej ligi grupy łódzkiej – RKS Radomsko. Po bezbarwnej grze, unici ostatecznie przegrali swój przedostatni sprawdzian przed rundą wiosenną (0:2). Za tydzień mecz z kolejnym czwartoligowcem – Wartą Sieradz.

Można napisac, że nic się przecież nie stało, bo to dopiero przygotowania do sezonu. Sparing z Radomskiem był jednak bardzo słaby w naszym wykonaniu. Sytuacje z przodu można policzyc na palcach jednej ręki. Naszych piłkarzy usprawiedliwia fakt ciężkich treningów, które trwają od początku stycznia. Miejmy nadzieję, że po „zejściu z ciężarów”, z tygodnia na tydzień będzie tylko lepiej.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Gra była szarpana, a żadna ze stron nie potrafiła przedostac się pod pole karne przeciwnika. Jako pierwsi, po dwudziestu minutach, doskonałą sytuację stworzyli sobie przyjezdni z Radomska. Chwilę później, do głosu doszła Unia,a groźnie z dwudziestego metra strzelał Tomek Kolus. Bliski szczęścia był też Krzysiek Wojciechowski, który po rzucie rożnym przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 30 minucie to jednak Radomsko wyprowadziło dwa skuteczne ciosy. Najpierw trafiając do siatki po strzale głową, a następnie wzorowo wyprowadzając kontrę i było 0:2. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy Unia przeważała i zadomowiła się na połowie gości. Niestety nic z tej optycznej przewagi nie wynikało. Mimo wielu dośrodkowań brakowało wykończenia, a nawet klarownych sytuacji. Najlepszą miał w 60 minucie Marek Dąbrowski, który nie wykorzystał zmieszania w polu karnym. Unia starała się strzelic chociaż bramkę kontaktową, ale to ewidentnie nie był nasz dzień. Ostatecznie przegraliśmy po bezbarwnej i słabej grze 0:2. Na szczęście to tylko sparing.

Za tydzień kolejny test mecz na boisku w Sierakowicach Lewych i starcie z Wartą Sieradz! Rozgrywki ligowe startują już za dwa tygodnie! Walczymy DRUŻYNO!