Home / Aktualności / Kolejny krok – Sokół Aleksandrów Łódzki!

Kolejny krok – Sokół Aleksandrów Łódzki!

Przed nami druga kolejka rundy wiosennej trzeciej ligi. W sobotę, 23 marca piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca udadzą się do Aleksandrowa Łódzkiego, by powalczyć o kolejne ligowe punkty. Rywalem miejscowy Sokół – lider rozgrywek. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00!

W znakomitych nastrojach swoją wiosenną przygodę rozpoczęli piłkarze Unii Skierniewice. Przed tygodniem skierniewiczanie już drugi raz ograli bowiem faworyzowaną Legionovię (1:0) i awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Wygrana z byłym drugoligowcem dodała drużynie skrzydeł i wprowadziła znakomitą atmosferę. Teraz przed nami kolejne, wyzwanie i przyjazd na boisko liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Minimalna porażka na jesieni…

Pierwsze spotkanie w Skierniewicach zakończyło się zwycięstwem gości (1:0). Wówczas Sokół przyjechał, jak po swoje. Grał mądrze i skutecznie, co pozwoliło wywieźć zasłużone trzy oczka. Wtedy Unia stawiała dopiero pierwsze kroki w rozgrywkach. Dziś to jednak zupełnie inny zespół, który zna swoją wartość i potrafi reagować w trudnych momentach. Dodajmy, że była to jedyna nasza porażka przed własną publicznością w rundzie jesiennej.

Drużyna nabrała doświadczenia…
Jak przyznaje trener Rafał Smalec, już podczas meczu z Legionovią oglądaliśmy zupełnie innych chłopaków. – Ten mecz był zupełnie inny od pierwszego. Dziś jesteśmy o pół roku bardziej doświadczeni, lepsi piłkarsko i to było widać na boisku – powiedział trener unitów w wywiadzie dla GŁOS-u Skierniewic i Okolicy. Trener nawiązał także do zbliżającego się meczu z Sokołem – Jedziemy bez lęków i strachu, z uśmiechami na twarzach powalczyć. Znamy swoją wartość, umiemy grać w piłkę i jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji, że my możemy, a oni muszą wygrywać. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00! Liczymy na wsparcie naszych kibiców na trybunach w Aleksandrowie!

W pierwszym meczu nasz najbliższy rywal stracił punkty w Warszawie, gdzie zremisował z Ursusem 1:1. Dzięki temu przewaga w tabeli nad drugą Lechią Tomaszów stopniała do zaledwie sześciu oczek. Unia traci do liderów osiem punktów. Warto dodać, że zespoły z miejsc 2-6 dzieli zaledwie różnica 3 punktów. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa runda!

#WszyscyDoAleksandrowa!

sprawdź również

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie …