Home / Aktualności / Udana inauguracja rundy zespołu rezerw

Udana inauguracja rundy zespołu rezerw

Bardzo dobry start w rozgrywkach A Klasy zanotowała druga drużyna Unii, która w Białej Rawskiej pokonała miejscowe Białka (4:1). Bramki dla Skierniewic zdobyli kolejno: Jacek Krulik, Jarek Medwid, Miłosz Krawczyński i Marek Dąbrowski.

Od początku nasi gracze przejęli inicjatywę na boisku i narzucili swój styl gry. Dobra gra przekładała się na stwarzane sytuacje pod bramką gospodarzy. Po jednej z nich w 19 minucie wyraźnie faulowany w polu karnym był Marek Dąbrowski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jacek Krulik. Po bramce nasz zespół dalej kontrolował przebieg gry i w 38 minucie podwyższył prowadzenie. Maciek Nalej po indywidualnej akcji wyłożył piłkę Jarkowi Medwidowi, a ten wykończył akcję i było 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsze odsłona meczu.

Drugą połowę zaczęliśmy od mocnego uderzenia i kilka minut po zmianie stron Miłosz Krawczyński zdobył trzecią bramkę dla Unii. Chwilę później Dąbrowski dobił uderzenie Naleja i zrobiło się 4:0. Po czwartym trafieniu w zespole zapanowało rozprężenie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy w końcówce spotkania wyprowadzili groźną kontrę, ustalając wynik spotkania na 1:4 dla Skierniewic.

Warto zauważyć, że z 18 – to osobowej kadry, aż 15 zawodników posiada status młodzieżowca. Trzon zespołu stanowią zawodnicy 18 i 19-to letni. Drużyna popełniła sporo błędów, ale te błędy muszą się pojawić przy tak młodym zespole. Celem na ten sezon jest wywalczenie awansu do ligi okręgowej, aby pierwszy zespół miał zapewnione zaplecze na przyzwoitym poziomie.

Kolejne spotkanie nasi piłkarze rozegrają przed własną publicznością, 6 kwietnia o godz. 16:00!  Tym razem na boisko boczne przy ul. Pomologicznej przyjedzie szósta w tabeli Wola Wola Chojnata. Unia po 14 rozegranych kolejkach plasuje się na trzecim miejscu z dorobkiem 31 punktów, ze stratą zaledwie trzech oczek do prowadzącego Manchatana Nowy Kawęczyn.

Unia Skierniewice : Kruszona, Kudelski (62′ Rokicki), Warchoł, Krulik (60′ Sulma), Krupa (60′ Jagodziński) , Przybycień, Krawczyński ( 62′ Bojańczyk), Nalej (64′ Gajewski), P. Krawczyk, Dąbrowski (64′ Skonieczny), Medwid (55′ Dziubiński)

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …