Home / Aktualności / Unia w Półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Unia w Półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Piłkarze trenera Rafała Smalca pokonali w Łodzi rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego (4:2) i awansowali do kolejnej fazy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Dwie bramki dla unitów zdobył Maciej Nalej. W walce o finał skierniewiczanie zmierzą się z Wartą Działoszyn.

To nie był jednak spacerek dla naszych piłkarzy, którzy dwukrotnie musieli gonić wynik. Już w 3 minucie gospodarze wykorzystali nieporadność naszych obrońców i wyszli na prowadzenie. Odpowiedź skierniewiczan mogła być szybka, ale doskonale na linii bramkowej spisywał się golkiper ŁKS-u II, który z powodzeniem zatrzymał strzały kolejno: Tomka Kolusa, Maćka Naleja i Szymona Kiwały. W 25 minucie piłka w końcu wpadła do siatki, a fantastyczną indywidualną akcją popisał się Maciek Nalej. Młody napastnik ominął kilku obrońców i precyzyjnym, mocnym strzałem pod porzeczkę doprowadził do remisu (1:1). Łodzianie nie zamierzali się jednak poddawać i kilka minut później, niespodziewanie, kolejny raz w tym meczu prowadzili (2:1). Taki wynik, mimo kilku klarownych okazji Unii utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron na boisku zameldowali się podstawowi zawodnicy m.in.: Maciek Wyszogrodzki, Kamil Łojszczyk, Konrad Niedzielski i Damian Warchoł. Unia dalej dominowała, ale była bardzo nieskuteczna. Dopiero w 70 minucie piłkę do bramki ŁKS-u wpakował Michał Czaplarski i mieliśmy remis (2:2). Pięć minut później byliśmy już na prowadzeniu za sprawą Maćka Naleja, który w sytuacji jeden na jednego, umieścił piłkę tuż przy słupku bramki gospodarzy. Wynik na (4:2) ustalił Konrad Niedzielski.

Tym samym skierniewiczanie awansowali do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam czeka ich podróż do Działoszyna. W drugim meczu miejscowa Warta okazała się bowiem lepsza od RKS-u Radomsko (3:1). Mecz zostanie rozegrany 29 maja o godz. 17:00! Przypomnijmy, że oprócz Unii Skierniewice i Warty Działoszyn w drugim półfinale zmierzy się Lechia Tomaszów Mazowiecki i zwycięzca meczu Warta Sieradz – Pelikan Łowicz. Ostatniego półfinalistę poznamy 8 maja.

#PoPucharDrużyno

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …