Home / Aktualności / Pokaz siły przed Pucharem Polski! Huragan – Unia 1:5

Pokaz siły przed Pucharem Polski! Huragan – Unia 1:5

Piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca zrehabilitowali się za ostatnią ligową porażkę ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i rozbili w Morągu miejscowy Huragan 5:1! Bohaterem meczu był Szymon Kiwała, który do dwóch bramek dołożył asystę.

Piłkarze Unii kolejny raz pokazali, że na wiosnę w spotkaniach wyjazdowych czują się jak ryba w wodzie. Sobotnie zwycięstwo w Morągu było szóstym odniesionym w delegacji. Drużyna prowadziła grę, praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Wynik otworzył już w dwunastej minucie, występujący w roli kapitana Maciej Wyszogrodzki, który pewnie wykorzystał rzut karny. Unia dominowała i powinna „zabić” to spotkanie jeszcze przed przerwą. Nie wykorzystała jednak kilku dogodnych okazji, co zemściło się w 39 minucie gry. Wówczas błąd naszego bramkarza wykorzystał Damian Bartkowski i był remis. Unia na przerwę schodziła jednak prowadząc. Doskonałe podanie Szymona Kiwały wykorzystał bowiem Damian Warchoł.

Druga część spotkania to już prawdziwy popis unitów, którzy do wyniku dołożyli jeszcze trzy bramki. W 60 minucie prowadzenie podwyższył Damian Warchoł, który popisał się pięknym strzałem zza pola karnego. Chwilę później do siatki trafił Szymon Kiwała. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 5:1.

Dzięki zwycięstwu Unia utrzymała trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając punkt przewagi nad Lechią Tomaszów Mazowiecki! Zmniejszył za to dystans do ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego (7 punktów), która niespodziewanie straciła dwa oczka ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Na kilka kolejek przed końcem liderem jest Legionovia Legionowo!

Zwycięstwo pozwala nam w dobrych humorach przygotowywać się do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Wartą Działoszyn. Przypomnijmy, że spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą środę, 29 maja w Działoszynie. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00! Kibice, liczymy na Wasze wsparcie. Razem wejdźmy do FINAŁU!

sprawdź również

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …