Home / Aktualności / Rezerwy Unii Skierniewice z awansem do klasy okręgowej

Rezerwy Unii Skierniewice z awansem do klasy okręgowej

W meczu kończącym zmagania skierniewickiej A Klasy, drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kocębę pokonała przy ul. Pomologicznej Czarnych Bednary (3:1) i zapewniła sobie awans do ligi okręgowej.

Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli gospodarzy. – Od początku spotkania staraliśmy się narzucić swój styl gry, niestety nadziewaliśmy się na kontry przeciwnika. Jedna z nich skończyła się bramką dla Czarnych i postawiło nas to pod ścianą. – relacjonuje trener Piotr Kocęba. Drużyna starała się jak najszybciej odpowiedzieć i zdobyć bramkę wyrównującą. Niestety, mimo wielu okazji bramkowych, piłka nie chciała wpaść do siatki i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. – Naszym jedynym problemem w pierwszej części była skuteczność, ponieważ oddawaliśmy mnóstwo strzałów, jednak żaden z nich nie był celny – komentuje szkoleniowiec drużyny rezerw.

Po zmianie stron oglądaliśmy Unię II w zdecydowanie lepszej wersji. Mecz przebiegał pod nasze dyktando i wydawało się kwestią czasu kiedy doprowadzimy do wyrównania. Konsekwencja została nagrodzona dopiero w 70 minucie kiedy to Hubert Przybycień wykorzystał zamieszanie w polu karnym i mieliśmy remis. Chwilę później po pięknej akcji gola zdobył Jarosław Medwid, a dosłownie minutę później wynik podwyższył Piotr Warchoł. Przeciwnik cały czas był groźny i stwarzał kolejne sytuacje do zdobycia bramki, natomiast wynik nie uległ już zmianie, a zespół mógł świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Cel zrealizowany – awans jest nasz!

Ostatecznie drużyna z dorobkiem 49 oczek zajęła drugie miejsce w tabeli, ustępując tylko Manchatanowi Nowy Kawęczyn gorszym bilansem w bezpośrednich spotkaniach. W całym sezonie rezerwy zanotowały 16 zwycięstw, remis i siedem porażek. – Cel jakim był awans do ligi okręgowej został zrealizowany, a ten młody zespół pokazał, że może sporo osiągnąć – ocenił po meczu trener Piotr Kocęba. Awans cieszy tym bardziej, że wyższy poziom rozgrywkowy tylko pomoże w rozwoju młodych zawodników, którzy będą walczyć o awans do pierwszego zespołu.

Klub zaprasza na testy piłkarskie!

Klub Unia Skierniewice zaprasza piłkarzy urodzonych w 1999 roku i młodszych na testy w zespole 3 ligi i Klasy Okręgowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt biuro@uniaskierniewice.pl

Prosimy o zawarcie następujących informacji: imię, nazwisko, data urodzenia, pozycja, aktualny klub. Zgłoszenia należy przesyłać do 3 lipca 2019 roku. Mecz testowy już 11 lipca!

Nie czekaj! Bądź częścią wielkiej piłkarskiej rodziny!

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …