Home / Aktualności / Rezerwy Unii Skierniewice z awansem do klasy okręgowej

Rezerwy Unii Skierniewice z awansem do klasy okręgowej

W meczu kończącym zmagania skierniewickiej A Klasy, drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kocębę pokonała przy ul. Pomologicznej Czarnych Bednary (3:1) i zapewniła sobie awans do ligi okręgowej.

Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli gospodarzy. – Od początku spotkania staraliśmy się narzucić swój styl gry, niestety nadziewaliśmy się na kontry przeciwnika. Jedna z nich skończyła się bramką dla Czarnych i postawiło nas to pod ścianą. – relacjonuje trener Piotr Kocęba. Drużyna starała się jak najszybciej odpowiedzieć i zdobyć bramkę wyrównującą. Niestety, mimo wielu okazji bramkowych, piłka nie chciała wpaść do siatki i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. – Naszym jedynym problemem w pierwszej części była skuteczność, ponieważ oddawaliśmy mnóstwo strzałów, jednak żaden z nich nie był celny – komentuje szkoleniowiec drużyny rezerw.

Po zmianie stron oglądaliśmy Unię II w zdecydowanie lepszej wersji. Mecz przebiegał pod nasze dyktando i wydawało się kwestią czasu kiedy doprowadzimy do wyrównania. Konsekwencja została nagrodzona dopiero w 70 minucie kiedy to Hubert Przybycień wykorzystał zamieszanie w polu karnym i mieliśmy remis. Chwilę później po pięknej akcji gola zdobył Jarosław Medwid, a dosłownie minutę później wynik podwyższył Piotr Warchoł. Przeciwnik cały czas był groźny i stwarzał kolejne sytuacje do zdobycia bramki, natomiast wynik nie uległ już zmianie, a zespół mógł świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Cel zrealizowany – awans jest nasz!

Ostatecznie drużyna z dorobkiem 49 oczek zajęła drugie miejsce w tabeli, ustępując tylko Manchatanowi Nowy Kawęczyn gorszym bilansem w bezpośrednich spotkaniach. W całym sezonie rezerwy zanotowały 16 zwycięstw, remis i siedem porażek. – Cel jakim był awans do ligi okręgowej został zrealizowany, a ten młody zespół pokazał, że może sporo osiągnąć – ocenił po meczu trener Piotr Kocęba. Awans cieszy tym bardziej, że wyższy poziom rozgrywkowy tylko pomoże w rozwoju młodych zawodników, którzy będą walczyć o awans do pierwszego zespołu.

Klub zaprasza na testy piłkarskie!

Klub Unia Skierniewice zaprasza piłkarzy urodzonych w 1999 roku i młodszych na testy w zespole 3 ligi i Klasy Okręgowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt biuro@uniaskierniewice.pl

Prosimy o zawarcie następujących informacji: imię, nazwisko, data urodzenia, pozycja, aktualny klub. Zgłoszenia należy przesyłać do 3 lipca 2019 roku. Mecz testowy już 11 lipca!

Nie czekaj! Bądź częścią wielkiej piłkarskiej rodziny!

sprawdź również

Nowa jakość klubowych pomieszczeń!

Od kilku tygodni pracownicy OSiR konsekwentnie przygotowują obiekty do nowego sezonu. Zmiany na lepsze z …