Home / Aktualności / Michał Czaplarski trenerem w Akademii Widzewa Łódź

Michał Czaplarski trenerem w Akademii Widzewa Łódź

To już koniec przygody Michała Czaplarskiego w Unii Skierniewice. W środę (3.07) oficjalnie potwierdzono, że od nowego sezonu obrońca będzie próbował sił w nowej roli – trenera dwóch grup młodzieżowych Widzewa Łódź. „Czapla” wróci jeszcze do Skierniewic na inaugurację rundy jesiennej by pożegnać się z klubem i kibicami.

Michał Czaplarski przybył do Skierniewic latem 2017 roku i od razu stał się jednym z liderów drużyny. Przez dwa lata wspólnie z klubem wywalczył mistrzostwo IV ligi grupy łódzkiej i historyczny dla naszego miasta awans do trzeciej ligi. W obecnym sezonie, znacząco pomógł beniaminkowi w zajęciu czwartego miejsca w trzeciej lidze. Między innymi dzięki jego znakomitej postawie, Unia na półmetku została okrzyknięta najlepszą defensywą w Polsce z zaledwie dziewięcioma straconymi bramkami w szesnastu meczach. W rundzie wiosennej 2018/2019 Michał borykał się z kontuzją, która wykluczyła go z gry przez większą część rozgrywek. Zwieńczeniem wspaniałej przygody w Skierniewicach było zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Wychowanek Widzewa był niezastąpiony w szeregach obronnych. Wielokrotnie mobilizował zespół w trudnych momentach. Był boiskowym walczakiem, który wprowadzał wiele jakości zarówno w szatni, jak i na boisku. Drużyna zawsze mogła na niego liczyć w każdym momencie, nie tylko w obronie, ale i w ofensywie (wszyscy zapamiętamy jego trafienie na wagę trzech punktów w meczu z Legionovią oraz kluczowe bramki w meczach pucharowych).

Teraz 34- latek wraca do domu, a więc tam gdzie wszystko się zaczęło już w nowej roli – trenera nowo tworzonej Akademii Widzewa Łódź.

Na mocy podpisanego 3 lipca porozumienia będzie teraz trenerem i asystentem w dwóch grupach młodzieżowych. Ma również przygotowaną indywidualną ścieżkę rozwoju, która pomoże określić, do pracy w jakiej kategorii wiekowej ma najlepsze predyspozycje. Jesteśmy przekonani, że Widzew Łódź dołoży przy tym starań, by stworzyć mu jak najlepsze warunki do odpowiedniego rozwoju trenerskiego.

– Zaczynam nową drogą w ukochanym klubie i jestem pełen nadziei – powiedział na środowej konferencji Czaplarski. – Bardzo ucieszyła mnie propozycja ze strony Widzewa. To dla mnie duża szansa i wielkie wyzwanie, ale jestem gotowy. Mam za sobą kursy trenerskie, w tym UEFA A. Wierzę, że poradzę sobie w roli trenera najmłodszych piłkarzy. Chcę w pełni poświęcić się pracy szkoleniowej. Z nią wiążę swoją przyszłość. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego miejsca na rozpoczęcie tej ścieżki – przyznał Czaplarski, który w czwartek 4 lipca będzie jednym z gości kolejnego odcinka emitowanego przez WidzewTV programu #Piłsudskiego138.

Kontynuujemy powroty!

Kontynuujemy powroty. Tym razem w roli trenera do Akademii Widzewa. Witamy Kapitanie!http://bit.ly/WitamyKapitanie

Opublikowany przez RTS Widzew Łódź Środa, 3 lipca 2019

Michał! Życzymy wielu sukcesów na kolejnym szczeblu kariery zawodowej! Jesteśmy przekonani, że odnajdziesz się w nowej roli odnosząc kolejne sukcesy! Dziękujemy za te dwa wspaniałe lata w Skierniewicach. Pamiętaj, że klub nie puści Cię tak szybko bez odpowiedniego pożegnania. Widzimy się na inauguracji rundy jesiennej trzeciej ligi przy ul. Pomologicznej!

Fot. Widzew Łódź

sprawdź również

Wielki sukces rocznika 2010 i ostatnie sprawdziany przed rozgrywkami ligowymi w akademii

W niedzielę odbył się mecz rewanżowy barażów o awans do II ligi wojewódzkiej, w którym …