Home / Aktualności / Unia pokonuje Ruch Wysokie Mazowieckie 3:2

Unia pokonuje Ruch Wysokie Mazowieckie 3:2

Piłkarski rollercoaster obejrzeli w sobotę (10.08) kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Pomologicznej. Pięć bramek, czerwona kartka, emocje do ostatnich sekund i happy-end– tak w skrócie wyglądała wygrana z Ruchem Wysokie Mazowieckie (3:2).

W trwającym sezonie piłkarze skierniewickiej Unii dostarczają nam wielu emocji, co już pokazały dwie pierwsze kolejki trzeciej ligi. W obu spotkaniach z udziałem Unii padło łącznie 12 bramek. – Wychodzi na to, że w tej rundzie będziemy chcieli dostarczyć naszym kibicom sporo wrażeń i emocji, bo na naszych meczach, jak widać nudzić się nie można – zaznaczył trener Rafał Smalec, który w kilku zdaniach podsumował niezwykle cenne, pierwsze zwycięstwo w sezonie.

– W pierwszej połowie, bardzo fajna gra, nasza przewaga, operowaliśmy piłka, stwarzaliśmy sytuacje, nie mogliśmy ich tylko skończyć. W drugiej mając wszystko pod kontrolą, zbytnio oddaliśmy pole przeciwnikowi i sami sprokurowaliśmy sobie dramaturgię. Ostatnio zbyt często zdarza nam się taka sytuacja, w której podświadomość spycha nas za głęboko, pod naszą bramkę. Wynik mógł być wyższy, a zwycięstwo bardziej przekonywujące, ale ostatecznie dźwignęliśmy to i zainkasowaliśmy trzy punkty, w naszej sytuacji, w której budujemy nową drużynę. Takie zwycięstwa będą nas budowały, będą sprawiały, że będziemy czuć się jeszcze silniejsi. Teraz chwila na poprawę niektórych elementów, w środę następna kolejka i cała naprzód ku nowej przygodzie – zakończył szkoleniowiec Unitów.

Bardzo dobra pierwsza połowa..

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie, po rzucie rożnym, złe ustawienie w naszym polu karnym wykorzystał Patryk Pasko i było ((0:1) dla Ruchu! Na odpowiedź Unii musieliśmy czekać do 20 minuty. Wówczas w polu karnym, po zagraniu ręką sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Rafał Parobczyk i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania (1:1). Dodajmy, że bramka dla skierniewiczan powinna paść już dużo wcześniej, ale w kilku dogodnych sytuacjach zabrakło skuteczności. Unia przeważała i kolejne i dopięła swego, na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Do bezpańskiej piłki wybitej przez obrońców gości w okolicach trzydziestego metra podszedł Hubert Gutkowski, i pięknym, atomowym uderzeniem wyprowadził Unię na prowadzenie (2:1).

Nerwowa końcówka z happy endem…

Po zmianie stron, Unia dalej atakowała, a po godzinie gry było już (3:1). Kolejny rzut karny po faulu na Konradzie Kowalczyku, wykorzystał bezbłędny tego dnia Parobczyk. Kiedy wydawało się, że drużyna spokojnie dogra mecz, do gry wróciła drużyna Ruchu, która w 80 minucie otrzymała prezent od sędziego w postaci rzutu karnego. Jedenastkę udało się wykorzystać i było już tylko (3:2) dla Unii. Chwilę później zrobiło się jeszcze gorzej. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jarosław Szyc i skierniewiczanie kończyli mecz w „10”. Mimo osłabienia, to do Unii mogło należeć ostatnie słowo w tym meczu. Po jednej z kontr, w słupek trafił jednak Bartosz Bujalski. Ostatecznie Unia wygrała (3:2) inkasując pierwsze trzy punkty.