Home / Aktualności / Unia lepsza od rezerw Legii Warszawa

Unia lepsza od rezerw Legii Warszawa

Piłkarze Unii Skierniewice wygrali po raz drugi w tym sezonie. Tym razem po dwóch trafieniach Pieńkowskiego ograli w Ząbkach rezerwy warszawskiej Legii (2:1). Po pięciu kolejkach skierniewiczanie zajmują 9. miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Rafała Smalca mają patent na wojskowych. Skierniewiczanie mierzyli się z Legią II Warszawa już trzykrotnie, i za każdym razem wychodzili z tych spotkań ze zdobyczą punktową. Nie inaczej było i podczas ostatniej, piątej ligowej kolejki w Ząbkach, gdzie po emocjonującym meczu, skierniewiczanie wygrali (2:1). Co ważne, dla Legii była to dopiero pierwsza porażka w rozgrywkach trzeciej ligi.

Spotkanie nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla skierniewiczan, którzy już w ósmej minucie stracili bramkę za sprawą Kacpra Wełniaka. Z czasem gospodarze nieco się cofnęli, jakby liczyli na kontry, a Unia kontrolowała przebieg gry. W grze stołecznego klubu widać było spore problemy, co z czasem skrzętnie wykorzystali unici. W 25. Minucie zrobiło się 1:1 za sprawą skutecznego wykończenia Marcina Pieńkowskiego. Unia poszła za ciosem i do przerwy powinna prowadzić. Cuda w obronie wyprawiali jednak na spółkę bramkarz i linia defensywna gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkim zmianom. Więcej inicjatywy sprawiali się mieć piłkarze ze Skierniewic, którzy w 57. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Pieńkowski oddał strzał jako pierwszy, ale skutecznie między słupkami zachował się Gabriel Kobylak. Golkiper poradził sobie także z dobitką. Przy kolejnym uderzeniu Pieńkowskiego nie miał większych szans i Unia prowadziła 2:1. W drugiej połowie Legię stać było m.in. na strzał Mateusza Grudzińskiego, który starał dobijać się Chris Philipps, ale po tej sytuacji, gola nie było. Ostatecznie, podobnie jak w poprzednim sezonie ligowym, górą w Ząbkach byli skierniewiczanie, dla których była to druga wiktoria w rozgrywkach.

Klub ze Skierniewic zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Warto dodać, że skierniewiczanie mają już za sobą wyjazdowe spotkania ze wszystkimi warszawskimi klubami: Polonią, Ursusem i Legią a także domowe starcie z wicemistrzem ubiegłego sezonu Sokołem Aleksandrów Łódzki. W piątek, 30 sierpnia do Skierniewic przyjedzie kolejny wymagający przeciwnik, trzeci w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 17:00!

Wszyscy Na Unie!

sprawdź również

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …