Home / Aktualności / Ostatni mecz w tym roku! Unia – Polonia Warszawa!

Ostatni mecz w tym roku! Unia – Polonia Warszawa!

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. 23 listopada drużyna Unii Skierniewice rozegra swój ostatni mecz w tym roku, goszcząc przy ul. Pomologicznej „Czarne Koszule”.

Skierniewiczanie w dobrych nastrojach zakończyli pierwszą połowę sezonu, wygrywając na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska (2:0). Dzięki wygranej Unia z dorobkiem 25 oczek zajęła miejsce w samym środku stawki. Różnice punktowe w tabeli są jednak na tyle minimalne, że nasza drużyna może uplasować się w tym roku nawet na szóstym miejscu. Wystarczy w sobotę pokonać Polonię Warszawa i liczyć na potknięcia rywali.

Jesteśmy przekonani, że w sobotę, emocji nie zabraknie. Ostatnie spotkania pomiędzy Unią i Polonią obfitowały w bramki. Szczególnie ciekawe było ostatnie starcie przy ul. Konwiktorskiej gdzie bo bardzo emocjonującym spotkaniu, górą byli warszawiacy, wygrywając (4:3). Poprzednie starcie przy ul. Pomologicznej zakończyło się zwycięstwem gospodarzy (2:1). Kto będzie górą tym razem, przekonamy się już 23 listopada! Pierwszy gwizdek o godz. 13:00!

Przełamać domową niemoc…

Skierniewiczanie spisują się znakomicie na wyjazdach. W dziewięciu spotkaniach unici uzbierali aż 19 punktów, wygrywając sześciokrotnie, raz remisując i notując dwie porażki. Bardzo źle wygląda za to bilans meczów rozegranych przy ul. Pomologicznej. W ośmiu rozegranych spotkaniach, drużyna wygrała tylko dwa razy. Warto dodać, że unici nie wygrali od 14 września (wygrana z Pelikanem 2:1). Aż sześciokrotnie skierniewiczanie schodzili  z placu gry bez punktów. Mamy nadzieję, że w sobotę (23.11) w meczu z Polonią Warszawa, Stadion Miejski zostanie wreszcie odczarowany, co pozwoli w dobrych nastrojach zakończyć rok i jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję w tabeli.

Ostatnie mecze Unii przed własną publicznością:
(P) Unia – Broń Radom (2:3)
(P) Unia – RKS Radomsko (0:2)
(P) Unia – Sokół Ostróda (0:6)
(P) Unia – Concordia Elbląg (1:3)
(Z) Unia – Pelikan Łowicz (2:1)

Fatalna seria „Czarnych Koszul”

Bardzo źle wygląda sytuacja Polonii Warszawa, która zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Chrobaka wygrała ostatnio 13 września przy ul. Konwiktorskiej z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (2:1). Od tamtej pory w dziewięciu spotkaniach zdobyli tylko dwa punkty, w dwóch ostatnich kolejkach z Bronią Radom (1:1) i RKS-em Radomsko (1:1). Dla Warszawiaków sobotni mecz z Unią będzie zatem walką o wszystko. Dodajmy, że klub ze stolicy cały czas zmaga się z problemami finansowymi.

Ostatnie mecze wyjazdowe Polonii
(R) Broń Radom – Polonia (1:1)
(P) Sokół Ostróda – Polonia (3:1)
(P) Pelikan Łowicz – Polonia (1:0)
(P) Sokół Aleksandrów Łódzki – Polonia (2:0)
(P) Znicz Biała Piska – Polonia (2:1)

Kibice! To ostatni mecz w tym roku! Liczymy na pełne trybuny i głośny doping! Podziękujmy naszym zawodników za ciężkie cztery miesiące walki o ligowe punkty! Do zobaczenia na miejscu!

Rozkład ostatniej w tym roku 19. kolejki
Legia II Warszawa – RKS Radomsko
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Concordia Elbląg
Unia Skierniewice – Polonia Warszawa
Broń Radom – Ursus Warszawa
Sokół Ostróda – Huragan Morąg
Pelikan Łowicz – KS Wasilków
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Zambrów
Sokół Aleksandrów Łódzki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Ruch Wysokie Mazowieckie – Znicz Biała Piska

#WszyscyNaUnię

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …