Home / Aktualności / Zapraszamy na V Memoriał Andrzeja Zelenaya

Zapraszamy na V Memoriał Andrzeja Zelenaya

Przed nami kolejna piłkarska impreza. 14 grudnia na nowej hali OSiR odbędzie się piąta edycja turnieju, poświęcona wybitnej postaci w historii skierniewickiej Unii – Andrzejowi Zelenayowi. O trofeum powalczą dzieci z rocznika 2012!

Zabawa – Pasja – Rywalizacja – to hasło przewodnie memoriału, który od kilku lat przypomina o jednej z najwybitniejszych postaci w historii Unii, który jako pierwszy wychowanek występował na szczeblu ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa!

Tym razem w rolach głównych wystąpią dzieci z rocznika 2012, które poza rywalizacją w turnieju wezmą udział w licznych konkurencjach z nagrodami. Specjalnie dla nich przygotujemy prawdziwy tor przeszkód, dzięki czemu sprawdzą oni swoje umiejętności piłkarskie. Slalom z piłkami, żonglowanie, strzały na bramkę, to tylko niektóre gry, w których młodzi adepci futbolu ze Skierniewic i okolic wezmą udział. Daniem głównym będzie jednak rywalizacja turniejowa. Na parkiecie zobaczymy małych reprezentantów z dziewięciu klubów: AP Żyrardów, Boruta I i II Zgierz, Champions Biała Rawska, Champions Rawa, Polonia I i II Warszawa, Soccer Kids Łowicz, GOKSiR Lipce Reymontowskie. Nie zabraknie także drużyn ze Skierniewic: Unii i Widoku.

Kilka słów o Andrzeju Zelenayu

Warto przypomnieć historię wychowanka Unii, który ma na swoim koncie między innymi występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Andrzej Zelenay urodził się w 1927 w Warszawie. Tuż po wojnie znalazł się w Skierniewicach gdzie rozpoczął naukę w naszym Liceum Ogólnokształcącym, w którym uczył jego wuj. Od razu dołączył do powstającej właśnie drużyny Unii Skierniewice z miejsca stając się jej znaczącym zawodnikiem.

Występował w Unii przez cztery lata i po skończeniu liceum udał się na studia w Warszawie, gdzie trafił do Polonii Warszawa. Wychowanek Unii w ekstraklasie rozegrał 23 mecze, w których strzelił 5 goli, na zapleczu ekstraklasy zagrał 59 meczów i strzelił 20 bramek. Trzykrotnie reprezentował Polską drużynę narodową. Największym sukcesem z Polonią było zdobycie Pucharu Polski, po pamiętnym finale w 1952 r. z Legią Warszawa, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Andrzej Zelenay skończył studia inżynierskie i został w stolicy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w roku 1965 został trenerem Błonianki Błonie. Zmarł w roku 2011 w Warszawie.


Początek imprezy już w najbliższa sobotę, 14 grudnia o godz. 9:00 na Nowej Hali OSiR przy ul. Pomologicznej!

W załączeniu regulamin! Do zobaczenia!

Regulamin Zelenaya 2019

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …