Home / Aktualności / Taką drużynę chcemy oglądać! Unia – Pogoń Zduńska Wola 4:0

Taką drużynę chcemy oglądać! Unia – Pogoń Zduńska Wola 4:0

5 lutego piłkarze Unii Skierniewice pokonali przy ul. Pomologicznej czwartoligową Pogoń Zduńska Wola (4:0). Dla skierniewiczan był to trzeci sparing w trwającym okresie przygotowawczym i pierwszy wygrany. – W drugiej połowie widziałem obraz, który chciałem zobaczyć, co znaczy że idziemy we właściwym kierunku – chwalił swoich zawodników po meczu trener Rafał Smalec.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. W grze było widać sporo nowych schematów zaproponowanych przez trenera. Drużyna grała kombinacyjnie i szybko. Zdarzały się jednak błędy, które trzeba będzie wyeliminować do wiosny. Z przodu błyszczał młody Kacper Karasek, który wielokrotnie zaskakiwał dryblingiem, szybkością i opanowaniem piłki. Solidnie wyglądał Hubert Przybycień oraz wracający po kontuzji Konrad Niedzielski. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Unii, po trafieniu Dawida Przezaka.W drugiej połowie skierniewiczanie jeszcze bardziej podkręcili tempo, czego efektem były trzy kolejne bramki: dwie Michała Wrzesińskiego i jedna Rafała Parobczyka. Drużyna bezsprzecznie panowała na placu gry, prezentując dynamiczny i ładny dla oka futbol, co pochwalił trener Smalec.

– Ogólnie jestem zadowolony z przebiegu meczu. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne, wygraliśmy spotkanie. Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej zagraliśmy bardzo dobre zawody. Zdominowaliśmy przeciwnika i stworzyliśmy sobie wiele sytuacji pod bramką – powiedział po meczu opiekun Unii Rafał Smalec.- Cały czas próbujemy nowych schematów i założeń. Potrzeba jeszcze czasu, aby wszystko zadziałało jak należy, niemniej jednak szczególnie w drugiej połowie widziałem już obraz, który chciałem zobaczyć, co znaczy że idziemy we właściwym kierunku.

Trener odniósł się także do okresu przygotowawczego i testowanych zawodników. – Za nami pięć tygodni przygotowań. Ciężko trenujemy, gramy sparingi. Powoli zbliżamy się do ostatnie fazy,
w której to schodzimy z ciężarów, by złapać świeżość na piłkarską wiosnę. W tym czasie testowaliśmy kilku zawodników. Podziękowaliśmy tym, którzy nie pasowali do schematu zespołu. Do poniedziałku powinna rozstrzygnąć się przyszłość pozostałych piłkarzy – zakończył Rafał Smalec.

Warto dodać, że w drużynie Pogoni Zduńska Wola mogliśmy oglądać ex- unitów: Adriana Budkę oraz Artura Maleona.

W sobotę, 8 lutego drużyna zagra z kolejnym czwartoligowcem. W południe w Białobrzegach skierniewiczanie zmierzą się z miejscową Pilicą. Tydzień później (15.02) czeka ich mecz z w Koninie z Górnikiem. Do Skierniewic (lub Sierakowic- zależy od warunków atmosferycznych) Unia powróci pod koniec miesiąca i 22 lutego zagra z KS Kutno (IV liga), a tydzień przed inauguracją rozgrywek podejmie Victorię Sulejówek.

Runda wiosenna III ligi rozpocznie się wraz z początkiem marca!

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …