Home / Aktualności / Wracamy do gry – wytyczne treningowe dla rodziców

Wracamy do gry – wytyczne treningowe dla rodziców

Od poniedziałku, 11 maja wracamy do pracy. Będzie to duże wyzwanie organizacyjne dla klubu, ale i dla Was. Aby zapewnić jak największe poczucie bezpieczeństwa bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi.

  • W czasie treningu nie ma obowiązku zakrywania twarzy maseczką. Jednak w drodze na zajęcia obowiązują nas aktualne przepisy zawarte w rozporządzeniach wydawanych przez ministerstwo zdrowia. Na chwilę obecną jest to zakrywanie twarzy maseczką, zachowywanie dwóch metrów odstępu od innych. Prosimy bezwzględnie przestrzegać tych zarządzeń w drodze na trening, czy też w czasie powrotu do domu.
  • Dzieci wchodzą na teren Szkoły Podstawowej nr 2 od strony ulicy Rawskiej, natomiast odbierane są przez opiekunów i rodziców od strony ulicy Kilińskiego. Takie działanie pozwoli nam ograniczyć kontakt między poszczególnymi grupami zawodników.
  • Dzieci na zajęcia przyprowadzane są maksymalnie 5. min przed treningiem. Jeżeli przyjechaliśmy za wcześnie, czekamy poza terenem szkoły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • W miarę możliwości dzieci przynoszą swoje piłki. Oczywiście jeżeli ktoś nie posiada własnej futbolówki, zapewni ją klub. Natomiast ograniczy to kontakt sprzętu między różnymi dziećmi ze wszystkich grup i ułatwi trenerom dezynfekcję sprzętu.
  • Nie ma możliwości korzystania z szatni. Dzieci przychodzą na zajęcia przebrane.
  • Rodzice nie wchodzą na teren orlika. Dzieci są tylko przyprowadzone, oddane pod opiekę trenera, następnie odbierane po skończonych zajęciach. Bardzo prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i nie gromadzenie się w większych grupach koło terenów SP nr 2.
  • Na początku oraz na końcu zajęć, trenerzy będą dezynfekować dłonie zawodników.
  • Jeżeli dziecko w dniu treningu wykazuje objawy przeziębienia czy ma podwyższoną temperaturę to bardzo prosimy o odpuszczenie zajęć. Chodzi o bezpieczeństwo innych dzieci oraz trenerów.
  • Wszelkich innych informacji udzielą trenerzy poszczególnych roczników.

Roczniki 2005-2007 wznawiają zajęcia.

Podopieczni trenera Roberta Dobczyka również wznawiają zajęcia. Pierwsze treningi odbędą się we wtorek między godziną, 16:00, a 19:00 na boisku sztucznym przy ulicy Pomologicznej. Poszczególne godziny treningów dla 6-cio osobowych grup poda bezpośrednio trener.

Rocznik 2015/2016 bez treningu

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa grupa rocznika 2015/16 nie wznawia zajęć wraz z pozostałymi rocznikami. W naszej ocenie ciężko będzie zachowywać się maluchom zgodnie z obostrzeniami nałożonymi przez rząd. Dla tych dzieci zabawa poprzez kontakt między sobą jest czymś naturalnym. Dlatego podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu zajęć tej grupy, do momentu złagodzenia obostrzeń.

Bardzo prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ponieważ wszystkim nam zależy na powrocie na boisko. Jeżeli sanepid czy OSIR wykaże nieprawidłowości przy przeprowadzonych zajęciach, możemy znowu być zmuszeni odwołać zajęcia.

sprawdź również

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie …