Home / Aktualności / Wracamy do gry – wytyczne treningowe dla rodziców

Wracamy do gry – wytyczne treningowe dla rodziców

Od poniedziałku, 11 maja wracamy do pracy. Będzie to duże wyzwanie organizacyjne dla klubu, ale i dla Was. Aby zapewnić jak największe poczucie bezpieczeństwa bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi.

  • W czasie treningu nie ma obowiązku zakrywania twarzy maseczką. Jednak w drodze na zajęcia obowiązują nas aktualne przepisy zawarte w rozporządzeniach wydawanych przez ministerstwo zdrowia. Na chwilę obecną jest to zakrywanie twarzy maseczką, zachowywanie dwóch metrów odstępu od innych. Prosimy bezwzględnie przestrzegać tych zarządzeń w drodze na trening, czy też w czasie powrotu do domu.
  • Dzieci wchodzą na teren Szkoły Podstawowej nr 2 od strony ulicy Rawskiej, natomiast odbierane są przez opiekunów i rodziców od strony ulicy Kilińskiego. Takie działanie pozwoli nam ograniczyć kontakt między poszczególnymi grupami zawodników.
  • Dzieci na zajęcia przyprowadzane są maksymalnie 5. min przed treningiem. Jeżeli przyjechaliśmy za wcześnie, czekamy poza terenem szkoły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • W miarę możliwości dzieci przynoszą swoje piłki. Oczywiście jeżeli ktoś nie posiada własnej futbolówki, zapewni ją klub. Natomiast ograniczy to kontakt sprzętu między różnymi dziećmi ze wszystkich grup i ułatwi trenerom dezynfekcję sprzętu.
  • Nie ma możliwości korzystania z szatni. Dzieci przychodzą na zajęcia przebrane.
  • Rodzice nie wchodzą na teren orlika. Dzieci są tylko przyprowadzone, oddane pod opiekę trenera, następnie odbierane po skończonych zajęciach. Bardzo prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i nie gromadzenie się w większych grupach koło terenów SP nr 2.
  • Na początku oraz na końcu zajęć, trenerzy będą dezynfekować dłonie zawodników.
  • Jeżeli dziecko w dniu treningu wykazuje objawy przeziębienia czy ma podwyższoną temperaturę to bardzo prosimy o odpuszczenie zajęć. Chodzi o bezpieczeństwo innych dzieci oraz trenerów.
  • Wszelkich innych informacji udzielą trenerzy poszczególnych roczników.

Roczniki 2005-2007 wznawiają zajęcia.

Podopieczni trenera Roberta Dobczyka również wznawiają zajęcia. Pierwsze treningi odbędą się we wtorek między godziną, 16:00, a 19:00 na boisku sztucznym przy ulicy Pomologicznej. Poszczególne godziny treningów dla 6-cio osobowych grup poda bezpośrednio trener.

Rocznik 2015/2016 bez treningu

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa grupa rocznika 2015/16 nie wznawia zajęć wraz z pozostałymi rocznikami. W naszej ocenie ciężko będzie zachowywać się maluchom zgodnie z obostrzeniami nałożonymi przez rząd. Dla tych dzieci zabawa poprzez kontakt między sobą jest czymś naturalnym. Dlatego podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu zajęć tej grupy, do momentu złagodzenia obostrzeń.

Bardzo prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ponieważ wszystkim nam zależy na powrocie na boisko. Jeżeli sanepid czy OSIR wykaże nieprawidłowości przy przeprowadzonych zajęciach, możemy znowu być zmuszeni odwołać zajęcia.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …