Home / Aktualności / Trwają przygotowania do nowego sezonu

Trwają przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze Unii przygotowują się do sezonu 2020/21. Rozgrywki mają wystartować w połowie sierpnia, ale pierwszy mecz o stawkę piłkarze rozegrają już w lipcu. 18.07 podopieczni Rafała Smalca zmierzą się z RKS Radomsko w ramach ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Szalona kampania ligowa 2019/2020 oficjalnie dobiegła końca. Z awansu cieszył się mistrz jesieni – Sokół Ostróda. Nie było też spadków, a Unia ostatecznie uplasowała się na ósmym miejscu. Po wymuszonej przerwie drużyna wznowiła treningi w maju (11.05), na początku w sześcioosobowych grupach. W kolejnych tygodniach powrócono do tradycyjnych zajęć całą drużyną. − Pierwsze tygodnie po dwóch miesiącach przerwy poświęciliśmy na rozruch, testy, badanie tego w jakim jesteśmy miejscu po długim czasie bez treningów w grupie – relacjonuje trener Rafał Smalec. – Z początkiem czerwca rozpoczęliśmy za to pierwszą fazę przygotowań do nowego sezonu − mówi trener Smalec.

Trzy tygodnie intensywnej pracy, sparing i krótka przerwa…

Jak słyszymy pierwszy etap przygotowań potrwa około trzy tygodnie, a drużyna w tym czasie popracuje nad motoryką i koncepcją gry. Szczegóły zdradził drugi trener klubu – Piotr Kocęba – Teraz mocno ładujemy baterię, dużo dźwigania ciężarów i biegania. Skupiamy się na pracy pozycyjnej zawodników. Są to głównie podziały na mniejsze grupy i zagadnienia pod dane pozycję.

Zwieńczeniem pierwszej fazy przygotowań będzie sparing z Pilicą Białobrzegi (IV liga mazowiecka grupa południowa), który zostanie rozegrany w Skierniewicach 20 czerwca. − Ten mecz ma spiąć klamrą pierwszą, trzytygodniową fazę przygotowań do nowego sezonu, w której pracujemy nad motoryką i koncepcją gry − zauważa trener Smalec.

Pod koniec miesiąca zawodnicy otrzymają wolne. To będą krótkie urlopy, 10-12 dni wolego. Data powrotu będzie uzależniona od ostatecznej decyzji władz związku, która na dniach ma wyznaczyć termin rozpoczęcia rozgrywek trzeciej ligi.

Sparingi wymieszane z meczami o stawkę

Dodajmy, że inauguracja w dużej mierze jest uzależniona od zakończenia sezonu w drugiej, które może przynieść spadki do grupy I, a w stawce znajdzie się ponad 20 zespołów. Najprawdopodobniej drużyna wznowi zatem zajęcia na początku lipca. – Czekamy na ostateczną decyzję, kiedy rozpoczyna się sezon, dziś takiej informacji nie mamy. Przed nami długi sezon, a pierwszy mecz o stawkę zagramy już 18 lipca, kiedy będziemy w trakcie przygotowań do rundy jesiennej – zaznacza Rafał Smalec.

Po powrocie do treningów Unia zagra trzy mecze kontrolne. 11 lipca w Sierakowicach zmierzy się z Mszczonowianką Mszczonów. Tydzień później, 18 lipca o godz. 17:00 w Radomsku odbędzie się mecz ćwierćfinałowy wojewódzkiego Pucharu Polski. Przygotowania zakończą wyjazdowe starcia z KS Kutno (25.07) oraz Górnikiem Konin (1.08). W przypadku awansu do kolejnej fazy pucharu, klub zagra jeszcze półfinał i finał.

Zmiany kadrowe

Wraz z końcem czerwca wygasają kontrakty. Obecnie trwają rozmowy z zawodnikami, którzy stanowią trzon zespołu oraz tymi, na których chce stawiać trener Rafał Smalec. Na treningach można zaobserwować też kilku nowych piłkarzy. Jak bardzo zmieni się zespół w nowym sezonie, czas pokaże. Więcej szczegółów powinniśmy poznać pod koniec tygodnia. –Na pewno zmiany będą, wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu – mówił w piątek (5.06) w rozmowie z dziennikarzem Głosu Skierniewic i Okolic, trener Rafał Smalec.

Jeśli ktoś myślał, że sezon 2019/2020 był szalony, to ten nadchodzący będzie jeszcze bardziej. Ponad 20 drużyn w grupie pierwszej, więcej spotkań, więcej spadkowiczów, sparingi wymieszane z meczami o stawkę. Wierzymy, że mimo zawirowań drużyna dostarczy nam wielu powodów do radości.
Bądźcie z nami! Będzie się działo.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …