Home / Aktualności / Kuba Zieliński: Będę walczył o każdą minutę na boisku

Kuba Zieliński: Będę walczył o każdą minutę na boisku

Ma 19 lat, gra na pozycji pomocnika, a do Skierniewic przyjechał ze Stali Kraśnik – poznajcie naszego nowego zawodnika– Kubę Zielińskiego, który jakiś czas temu zasilił naszą drużynę i powoli puka do pierwszego składu Unii.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że drużyna ze Skierniewic przeszła w ostatnim czasie prawdziwą rewolucję kadrową. Średnia wieku zawodników grających w Skierniewicach jest jedną z najniższych spośród wszystkich ekip grających w III lidze, co niewątpliwie jest budujące w dalszej perspektywie. Kacper Karasek, Damian Makuch, Piotr Kłąb, Jakub Jasiński, Krzysztof Janus, Łukasz Uthke-Nowak czy właśnie Kuba Zieliński – to młodzi zawodnicy, którzy już ogrywają się z trzecią ligą. Zebrane doświadczenie i kolejne cenne minuty z pewnością zaprocentują na przyszłość.

Kuba Zieliński to zawodnik urodzony w 2001 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w juniorskich drużynach MUKS Kraśnik, gdzie występował do sezonu 2013/14. Następnie na trzy sezony przeniósł się do Lublina, gdzie bronił barw juniorskich miejscowego Motora. Kolejnym etapem była przygoda w drużynie AKS SMS Łódź, a po roku powrót do Lublina. W ubiegłym sezonie dziewiętnastolatek występował w ekipie Stali Kraśnik i to właśnie stamtąd trafił do Skierniewic. Na dzień dobry „Zielu” zgarnął z nowym klubem Wojewódzki Puchar Polski, a ostatnio zanotował solidny występ w meczu przeciwko Błoniance Błonie.

Mimo, że ostatnio częściej występuje w drużynie rezerw, to ma już za sobą kilka występów w pierwszej drużynie. Jak sam podkreśla będzie walczył o każdą minutę na boisku. – Pierwsze tygodnie treningów oceniam na duży plus. Teraz powoli wracam do pełnej dyspozycji fizycznej i będę walczył o każdą minutę na boisku. Wiem o tym że u boku trenera Smalca bardzo dużo się nauczę i będę dojrzewał piłkarsko – skomentował Zieliński. – Jeśli chodzi o transfer do Unii, to jestem zadowolony i przekonany, że jest to krok w dobra stronę ku piłkarskiej karierze. Myślę że szatnia przyjęła mnie ciepło.


Kuba! Trzymamy za ciebie kciuki!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …