Home / Aktualności / Niespodzianki nie było! Unia wraca z Wasilkowa z kompletem punktów!

Niespodzianki nie było! Unia wraca z Wasilkowa z kompletem punktów!

Znakomicie 11 listopada upamiętnili piłkarze Unii, którzy w delegacji, pewnie pokonali czerwoną latarnię ligi – KS Wasilków (5:2). Dla podopiecznych trenera Rafała Smalca była to już piąta kolejna wygrana, która pozwoliła wskoczyć na trzecie miejsce w ligowej tabeli!

Skierniewiczanie bardzo szybko otworzyli wynik spotkania. W 7 minucie swoją trzecią bramkę w rozgrywkach zdobył Kacper Karasek i było (1:0). Chwile później 18-latek wyłożył piłkę na szesnasty metr do wbiegającego Marcina Pieńkowskiego, który ładnym strzałem podwyższył na (2:0). Skierniewiczanie dominowali niemal w każdym aspekcie gry, czego dowodem były kolejne trafienia. W 28 minucie rajd Pieńkowskiego w nieprzepisowy sposób zatrzymał obrońca gospodarzy i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Kamil Łojszczyk (3:0), zdobywając swoją piąta bramkę w tym sezonie. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców, kolejny raz wpisał się Karasek, który dobił uderzenie Dawida Dzięgielewskiego (4:0).

Po zmianie stron Unia dalej kontrolowała grę, ale nie atakowała już tak zawzięcie. Szkoleniowiec unitów postanowił wprowadzić kilka roszad do wyjściowej jedenastki, pamiętając, o kolejnym sobotnim spotkaniu z Sokołem z Aleksandrowa Łódzkiego. Na boisku pojawili się rezerwowi: Łukasz Uthke-Nowak, Piotr Kłąb i Hubert Gutkowski. W 69 minucie spotkania bramkę niespodziewanie zdobyli gospodarze i było już tylko (4:1). Chwilę później boisko opuścił bramkarz Michał Brudnicki, którego zmienił Kacper Skrzypek. W 77 minucie faulowany w polu karnym był Piotrek Kłąb, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł tym razem Paweł Czarnecki. Grający z numerem „10” obrońca pewnie wyegzekwował jedenastkę, strzelając piąta bramkę dla Unii. Warto odnotować, że ostatnie dziesięć minut meczu, na boisku spędził Jacek Krulik – grający kierownik drużyny i prawdziwa legenda zespołu. Ostatnie słowo należało do Wasilkowa, którzy w 87′ minucie ustalili wynik spotkania na (2:5).

Dzięki tej wygranej skierniewiczanie awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Po 15. kolejkach unici mają na swoim koncie 28. oczek, jedno mniej niż drugi w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Na prowadzeniu z przewagą pięciu punktów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Do końca roku do rozegrania pozostały trzy spotkania. Pierwsze już w sobotę, 14 listopada na Stadionie Miejskim z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Tydzień później drużynę czeka niezwykle ważny wyjazd do Białej Piski i mecz z miejscowym Zniczem. Ostatnim spotkaniem w 2020 roku będzie domowe starcie z rezerwami warszawskiej Legii (28.11). Warto dodać, że piłkarze trenera Smalca są niepokonani od pięciu spotkań. W całej rundzie skierniewiczanie, zanotowali jak dotąd dziewięć wygranych, remis i pięć porażek.

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …