Home / Aktualności / Unia rozpocznie przygotowania 11 stycznia – terminarz

Unia rozpocznie przygotowania 11 stycznia – terminarz

Piłkarze Unii udają się na zasłużoną przerwę, aż do 11 stycznia. W tym czasie zawodnicy będą pracować indywidualnie. Następnie trener Rafał Smalec będzie miał 61 dni, aby odpowiednio przygotować zespół do walki o utrzymanie miejsca w czołowej ósemce.

Przed nami trzy tygodnie przerwy. Czas na oczyszczenie głowy, zresetowanie psychiczne i fizyczne. Drużyna dobrze przepracowała ten trudny rok i w pełni zasłużyła na odpoczynek – ocenia trener Rafał Smalec, który zdradził, jak wyglądały ostatnie tygodnie treningowe drużyny.

Po spotkaniu z Legią (28.11) weszliśmy w cykl tak zwanego roztrenowania. W tym czasie przeprowadziliśmy wewnątrz klubowy cykl turniejów. Drużyna została podzielona na kilka 5-6 -cio osobowych drużyn. To był przyjemny czas – wspomina szkoleniowiec. – 9 grudnia przeprowadziliśmy za to testy sprawnościowe, beep testy. Podobne odbędą się zaraz po powrocie zawodników w styczniu, aby zweryfikować jak zawodnicy przepracowali przerwę świąteczno-noworoczną – dodaje.

Pierwszą część sezonu, piłkarze kończą oficjalnie w czwartek, 10 grudnia kiedy to przy ul. Pomologicznej odbędzie się ostatni trening w tym roku. Potem każdego z nich czeka indywidualna praca, począwszy od 21 grudnia. Tradycyjnie szkoleniowiec przygotował specjalne plany treningowe dla każdego zawodnika.– Będzie czas na odpoczynek, ale i na ciężką pracę. Zawodnicy wiedzą co mają robić. Każdy otrzymał plany treningowe do wykonywania indywidualnie przez trzy tygodnie począwszy od 21 grudnia – informuje trener unitów.

Sześć spotkań kontrolnych

W ramach okresu przygotowawczego do sezonu, drużyna rozegra sześć sparingów. Pierwsze pięć spotkań odbędzie się na wyjeździe. Na początek, 30 stycznia czeka nas wyjazd do Łodzi i mecz z rezerwami ŁKS-u. Tydzień później, 6 lutego zagramy, z Górnikiem Konin. Następnie 13 lutego sprawdzimy formę aktualnych liderów tabeli trzeciej ligi – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. 20 lutego udamy się do Pruszkowa na mecz z tamtejszym Zniczem, a tydzień później, 27 lutego do Legionowa. Cykl sparingów zakończy starcie w Sierakowicach z Victorią Sulejówek, 6 marca. Potem rozpocznie się batalia o pierwszą ósemkę.

13 marca Unia powalczy w Morągu z miejscowym Huraganem. Tydzień później (20.03) uda się na stadion przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie, na mecz z Polonią Warszawa, a na zakończenie rundy (27.03) podejmie KS Kutno w Skierniewicach.

Przypomnijmy, że Unia zakończyła rok 2020 na 6 miejscu w ligowej tabeli. Cel ,aby utrzymać się w pierwszej ósemce, został zatem osiągnięty. W 18 spotkaniach skierniewiczanie zgromadzili 30 punktów, notując: 9 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. Dorobek bramkowy naszej drużyny to 33 bramki strzelone i 22 stracone.

Byle do wiosny!

PRESEZON
21.12 – 11.01 – indywidualne treningi zawodników
11.01 – 29.01 – początek przygotowań do III ligi
30.01 – 6.03 – Sparingi

SPARINGI
30.01 – ŁKS II – UNIA
6.02 – Górnik Konin – UNIA
13.02 – Pogoń Grodzisk – UNIA
20.02 – Znicz Pruszków – UNIA
27.02 – Legionovia Legionowo – UNIA
6.03 – UNIA – Victoria Sulejówek

3. LIGA
13.03 – Huragan Morąg – UNIA
20.03 – Polonia Warszawa – UNIA
27.03 – UNIA – KS Kutno

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …