Home / Aktualności / Kluczowe starcie przy ul. Konwiktorskiej! Unia walczy o pierwszą ósemkę z Polonią!

Kluczowe starcie przy ul. Konwiktorskiej! Unia walczy o pierwszą ósemkę z Polonią!

Przed nami kolejna odsłona ligowej rywalizacji o mistrzostwo trzeciej ligi. Już w sobotę, 20 marca drużyna Unii może sobie zapewnić miejsce w grupie mistrzowskiej III ligi. Aby tego dokonać, skierniewiczanie muszą zapunktować, najlepiej za trzy oczka przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie.

Rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Rafała Smalca, będzie dwukrotny piłkarski mistrz Polski – Polonia Warszawa. Obie ekipy w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt, co jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przedmeczową. Zdecydowanie lepiej w nowy 2021 rok weszli unici, którzy wygrali na inaugurację wiosennej rywalizacji w dalekim Mrągowie, z Huraganem Morąg (1:0). „Czarne Koszule” w meczu na szczycie, przegrały zaś w Grodzisku Mazowieckim, z liderującą Pogonią (0:1).

Porażka, z pewnością dodatkowo zmotywuje zespół z Warszawy, który myśląc o pozostaniu w grupie mistrzowskiej, nie może sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Za plecami warszawian, znajduje się bowiem peleton drużyn z minimalną stratą punktową w tabeli. Przypomnijmy, że realne szanse na pozostanie w pierwszej ósemce ma wciąż 13 ekip.

Skierniewiczanie po pierwszym wygranym spotkaniu, kolejny raz udowodnili, że są dobrze przygotowani do kluczowej części sezonu. Wiary w swój zespół nie traci ich opiekun, trener Rafał Smalec, który wyraźnie zaznacza, że zespół jedzie do stolicy po zwycięstwo.

– Cały czas powtarzamy to samo, wszystko weryfikuje boisko i to jest miejsce, gdzie prawda wyjdzie na jaw. Jednak jedziemy na Konwiktorską zrobić wszystko, żeby zapewnić sobie grupę mistrzowską. Na pewno nie jedziemy tam przestraszeni, schowani, bo jesteśmy bardzo dobrze przygotowani.

– Ze swojego punktu widzenia, mogę powiedzieć, że tanio skóry nie sprzedamy i na pewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w tym meczu jest jakikolwiek faworyt. Startujemy z pozycji 50 na 50, kto przechyli szalę na swoją korzyść, kto będzie mocniejszy mentalnie, kto wydłubie na wierzch detale, ten zejdzie z boiska zwycięski, a ja mocno wierzę, że to będzie nasza drużyna.

Zapowiada się zatem prawdziwa piłkarska uczta. Niestety z uwagi na pandemię, fani bedą mogli obejrzeć widowisko, nie z wysokości trybun, a on-line. Oba kluby zapraszają do wykupienia płatnej relacji ze spotkania (LINK TUTAJ). Klub ze Skierniewic, jak to ma w zwyczaju przeprowadzi relację tekstową za pośrednictwem swojego kanału na fb.

Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu punktualnie o godz. 17:00!
Trzymajcie kciuki!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …