Home / Aktualności / Rafał Smalec – „(…) Tak! Puchar jest tym w co chcemy kolejny raz zainwestować”

Rafał Smalec – „(…) Tak! Puchar jest tym w co chcemy kolejny raz zainwestować”

Już w najbliższą środę, 14 kwietnia drużyna Unii Skierniewice rozpocznie kolejną przygodę w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski. W ćwierćfinale, rywalem skierniewiczan będzie KS Kutno.

Ostatni pojedynek między obiema ekipami, odbył się jeszcze w rundzie zasadniczej sezonu 2020/21 trzeciej ligi, zaledwie kilka tygodni temu. Wówczas minimalnie lepsza była Unia Skierniewice, która wygrała (2:1) po bramkach Huberta Berłowskiego i Dawida Dzięgielewskiego. Kto oglądał tamto spotkanie, już niejako otrzymał zaproszenie na „rewanżowe” starcie, tym razem w ramach rozgrywek pucharowych. Mecz ligowy mógł się bowiem podobać. Był wyrównany, a wynik niepewny do ostatnich sekund spotkania.

Kolejnym argumentem „za” obejrzeniem tego spektaklu jest forma obu ekip w tym roku. Skierniewiczanie na pięć rozegranych w 2021 roku spotkań, wygrali cztery, ulegając jedynie, ekipie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (2:3). KS Kutno również może pochwalić się znakomitymi wynikami. Ekipa beniaminka prowadzona przez Dominika Tomczaka ma na swoim koncie trzy zwycięstwa, remis i jedną, jedyną porażkę, właśnie z Unią w Skierniewicach. Obecnie przewodzi w grupie spadkowej z dorobkiem 36 oczek.

Skierniewiczanie zdobywali łódzkie trofeum dwukrotnie w ostatnich latach. Trzeci z rzędu puchar jest celem również na ten rok, o czym wspominał trener Rafał Smalec. – Jako obrońcy pucharu, nie możemy zrobić nic innego. Wcześniej nie zdarzyło się nigdy, aby drużyna obroniło to trofeum, nam się to udało. No cóż, chcielibyśmy się zapisać w historii jako pierwsza drużyna, która obroni obronę. Dlaczego nie [śmiech]. Tak. Puchar Polski jest tym w co chcemy w tym roku zainwestować – powiedział jeszcze przed wznowieniem rozgrywek szkoleniowiec Unitów.

W półfinale z Orłem Nieborów lub Kwiatkowicami

Jeśli skierniewiczanie uporają się Kutnem, w półfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Orzeł Nieborów – LKS Kwiatkowice. W stawce drużyn które powalczą o trofeum są jeszcze: Warta Sieradz, RKS Radomsko, ŁKS II Łódź i Lechia Tomaszów Mazowiecki.Przypomnijmy, że Unia jest obrońcą trofeum. W 2020 roku zwyciężyła w Finale Wojewódzkim rozgrywanym właśnie w Kutnie z Pelikanem Łowicz (3:2). Rok wcześniej w dramatycznych okolicznościach, po serii rzutów karnych ograła Lechię Tomaszów Mazowiecki (3:3) k. 4:3. Warto dodać, że skierniewiczanie jako pierwsi w historii wygrali puchar dwa lata z rzędu. Czy uda się to po raz trzeci? Przekonamy się niebawem! #PoPuchar

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego
Warta Sieradz – RKS Radomsko (mecz nr 1)
ŁKS II Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki (mecz nr 2)
Orzeł Nieborów – LKS Kwiatkowice (mecz nr 3)
Unia Skierniewice (obrońca trofeum) – KS Kutno (mecz nr 4)

Pary 1/2 wojewódzkiego Pucharu Polski:
zwycięzca meczu nr 1 – zwycięzca meczu nr 2
zwycięzca meczu nr 4 – zwycięzca meczu nr 3

Gospodarzem finału będzie zwycięzca pierwszej pary.
Zapowiada się zatem pasjonujące widowisko!
Początek o godz. 16:30!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …