Home / Aktualności / Efektowna wygrana z Legionovią!

Efektowna wygrana z Legionovią!

Bardzo dobrze w nowy miesiąc weszli piłkarze Unii Skierniewice. W piątej kolejce grupy mistrzowskiej III ligi, skierniewiczanie pokonali przy ul. Pomologicznej Legionowię Legionovo (5:3).

Mecz od początku ułożył się po myśli skierniewiczan. Już w pierwszej minucie prowadzenie Unii dał Piotr Kłąb, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki! Gospodarze poszli za ciosem i w dwudziestej minucie było już (2:0) za sprawą Pawła Czarneckiego. Przed przerwą odpowiedzieli goście, których było stać tylko na jedno trafienie. W 35 minucie jedenastkę na bramkę zamienił bowiem Koziara.

Po zmianie stron zespół Rafała Smalca, zagrał nie tylko efektownie, ale i efektywnie, w dwadzieścia minut rozstrzygając losy meczu. Najpierw dwukrotnie bramkarza „Novii” pokonał Dawid Dzięgielewski. Dzieła zniszczenia dopełnił  w 66 minucie Mateusz Stępień i wydawało się, że będziemy świadkami prawdziwego pogromu. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki rozpędzonej Unii są tylko kwestią czasu, ostatnie słowo należało do przyjezdnych z Legionowa, którzy dwukrotnie pokonali Brudnickiego. Najpierw w 77 minucie za sprawą Trubeha, a kilka minut później Kluski. Mecz zakończył się, mimo wszystkim wysokim zwycięstwem Unii, która tym samym przełamała serię trzech kolejnych porażek. Obecnie zespół trenera Smalca zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 45 oczek. Na prowadzeniu niezmiennie Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która wydaje się jest już jedną nogą w drugiej lidze.

Za tydzień, 8 maja skierniewiczanie udadzą się do Białej Piskiej, gdzie powalczą z sąsiadem z ligowej tabeli, tamtejszym Zniczem. Do Skierniewic piłkarskie emocje wrócą już 12 maja. W środku tygodnia, skierniewiczanie podejmą Polonię Warszawa!

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie …